Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Metody walki z dziecięcym stresem

Anna Jankowska   Luty 2020

"(...) Nie bez powodu używam hasła „wyścig szczurów”, bo jest ono dla mnie wielowymiarowe. Dzieci rzeczywiście biorą udział w swoistym wyścigu, ale bardziej dotyczy on ambicji dorosłych niż potrzeb maluchów. Ogromny nacisk na wiedzę encyklopedyczną, zamiast rozwijania umiejętności społec... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 1700 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Luty 2020

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Nie bez powodu używam hasła „wyścig szczurów”, bo jest ono dla mnie wielowymiarowe. Dzieci rzeczywiście biorą udział w swoistym wyścigu, ale bardziej dotyczy on ambicji dorosłych niż potrzeb maluchów. Ogromny nacisk na wiedzę encyklopedyczną, zamiast rozwijania umiejętności społecznych, jest jedną z podstawowych przyczyn dziecięcego stresu. Oczywiście, większość przedszkolaków prędzej czy później nauczy się tych wszystkich „szkolnych spraw”, np. liczenia, pisania, czytania. Jednak co im po tym, że świetnie będą liczyć, jeśli nie będą potrafiły nawiązać prawidłowej relacji z rówieśnikami? Co po umiejętności czytania książek, kiedy większość czasu w domu spędza się przed ekranem? (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!