Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 3090.32 kb
Stron: 3
Id: 1551

Metoda 101 kroków

Danuta Chwastniewska   Grudzień 2011

Podtytuł: Wysławianie się, słuchanie ze zrozumieniem oraz kształtowanie pamięci bezpośredniej i pośredniej Założona w podstawie programowej konieczność korzystania z wybranego pakietu edukacyjnego powoduje, że każde dziecko, niezależnie od poziomu swojego aktualnego rozwoju, uczy się tego sameg... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

metoda 101 krokównauka czytaniapamięć i uwaga

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Grudzień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Podtytuł: Wysławianie się, słuchanie ze zrozumieniem oraz kształtowanie pamięci bezpośredniej i pośredniej


Założona w podstawie programowej konieczność korzystania z wybranego pakietu edukacyjnego powoduje, że każde dziecko, niezależnie od poziomu swojego aktualnego rozwoju, uczy się tego samego. Żadne dziecko nie powinno się nudzić w przedszkolu i szkole. Od nas w ogromnym stopniu zależy, jaki dziecko będzie przejawiało stosunek do poznawania, doświadczania, a w konsekwencji – do nauki. Kiedy dziecko zaczyna nabywać nowe umiejętności, powinno to powtarzać wielokrotnie, codziennie. Jak pisałam w poprzednim artykule („Bliżej Przedszkola” nr 11.122), synapsy, tworząc trwałe połączenia nerwowe, uczą się powoli, dlatego praca nad wykształceniem danej umiejętności musi być systematyczna i wytrwała.

W tym artykule zaprezentuję przykładowe ćwiczenia, dzięki którym u dziecka rozwija się zdolność wysławiania się, słuchania ze zrozumieniem i kształcenie pamięci bezpośredniej i pośredniej w metodzie 101 kroków, jako przygotowanie do nauki czytania.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz