Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Matka Natura drzwi przed nami uchyli, zaprosi nas na wizytę do świata motyli [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Maj 2017

Cele ogólne: rozwijanie zainteresowania przedszkolaków otaczającym światem i przyrodą; zapoznanie dzieci z nazwami i wyglądem wybranych motyli; wzbogacanie wiedzy starszaków na temat motyli, ich cyklu życiowego i środowiska życia; stymulowanie lewej półkuli mózgowej (układanie sekwencji, szeregów)... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 5
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 2000 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z tego numeru

Maj 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na czerwiec.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: rozwijanie zainteresowania przedszkolaków otaczającym światem i przyrodą; zapoznanie dzieci z nazwami i wyglądem wybranych motyli; wzbogacanie wiedzy starszaków na temat motyli, ich cyklu życiowego i środowiska życia; stymulowanie lewej półkuli mózgowej (układanie sekwencji, szeregów); doskonalenie umiejętności matematycznych i umiejętności logicznego myślenia dzieci; kształtowanie kompetencji czytelniczych i stwarzanie przedszkolakom okazji do kontaktu z literaturą; stwarzanie dzieciom okazji do swobodnej ekspresji ruchowej przy muzyce; rozwijanie sprawności manualnej starszaków.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka