Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 636.14 kb
Stron: 2
Id: 1463

Matematyka – liczy się jakość, a nie ilość!

Ida Winiarek   Październik 2011

Większość dzieci w wieku przedszkolnym uczy się recytować liczby, poprawnie liczyć małe ilości przedmiotów oraz rozpoznawać cyfry. Jednakże wiele z tych dzieci ma problemy, rozpoczynając naukę matematyki w szkole. Dlaczego? Bo stosują reguły matematyczne bez ich zrozumienia. Dla tych dzieci d... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

Klucz do uczenia sięmatematykascenariusz zajęćedukacja matematyczna

Więcej z działu

Rozwój intelektualny i edukacja matematyczna

Więcej z tego numeru

Październik 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Większość dzieci w wieku przedszkolnym uczy się recytować liczby, poprawnie liczyć małe ilości przedmiotów oraz rozpoznawać cyfry. Jednakże wiele z tych dzieci ma problemy, rozpoczynając naukę matematyki w szkole. Dlaczego? Bo stosują reguły matematyczne bez ich zrozumienia. Dla tych dzieci działania na liczbach są pewnego rodzaju czarami. 


W artykule przeczytamy o rozumieniu liczb i porównywaniu ilości oraz o kształtowaniu umiejętności mierzenia długości, wagi i objętości. Artykuł uzupełnia scenariusz zajęć „Sukienki czy koszule?”, którego jednym z celów jest rozwijanie pojęcia liczby jako związku pomiędzy tym, co jest mierzone i jednostką miary.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz