Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 1321.15 kb
Stron: 1
Id: 1544

Matematyka już od przedszkola

Katarzyna Lotkowska   Grudzień 2011

Wiele dzieci już w wieku przedszkolnym z łatwością opanowuje umiejętność dodawania, odejmowania, prostych działań matematycznych. Wydawać by się mogło, że będą one zawsze z powodzeniem doskonalić swoje talenty w szkole. Okazuje się jednak, że istnieje wiele innych uwarunkowań determinujących sukces ... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

matematykazabawy fundamentalneedukacja matematyczna

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Rozwój intelektualny i edukacja matematyczna

Więcej z tego numeru

Grudzień 2011

Wiele dzieci już w wieku przedszkolnym z łatwością opanowuje umiejętność dodawania, odejmowania, prostych działań matematycznych. Wydawać by się mogło, że będą one zawsze z powodzeniem doskonalić swoje talenty w szkole. Okazuje się jednak, że istnieje wiele innych uwarunkowań determinujących sukces matematyczny małego człowieka w szkole. Należą do nich: umiejętność rozumienia i wykonywania poleceń, koncentracja uwagi i pamięć, dostosowanie się do tempa pracy grupy, umiejętność dokonywania obliczeń za pomocą konkretów w celu zrozumienia zadania, poziom przyjemności z wykonywania ćwiczeń – mający wpływ na motywację poznawania. Nasuwa się pytanie: Jak skłonić dziecko do tego, by uczyło się wszystkiego, co jest mu potrzebne do zdobycia powyższych umiejętności?


Artykułowi towarzyszą przykłady zabaw (rozwijających umiejętności matematyczne oraz kreatywność i twórczość) pochodzące z programu Zabawy FundaMentalne dla przedszkoli.