Typ: pdf
Wielkość: 1321.15 kb
Stron: 1
Id: 1544

Matematyka już od przedszkola

Katarzyna Lotkowska   Grudzień 2011

Wiele dzieci już w wieku przedszkolnym z łatwością opanowuje umiejętność dodawania, odejmowania, prostych działań matematycznych. Wydawać by się mogło, że będą one zawsze z powodzeniem doskonalić swoje talenty w szkole. Okazuje się jednak, że istnieje wiele innych uwarunkowań determinujących sukces ... więcej
Pobierz

Zobacz również

matematykazabawy fundamentalneedukacja matematyczna

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Rozwój intelektualny i edukacja matematyczna

Więcej z tego numeru

Grudzień 2011

Wiele dzieci już w wieku przedszkolnym z łatwością opanowuje umiejętność dodawania, odejmowania, prostych działań matematycznych. Wydawać by się mogło, że będą one zawsze z powodzeniem doskonalić swoje talenty w szkole. Okazuje się jednak, że istnieje wiele innych uwarunkowań determinujących sukces matematyczny małego człowieka w szkole. Należą do nich: umiejętność rozumienia i wykonywania poleceń, koncentracja uwagi i pamięć, dostosowanie się do tempa pracy grupy, umiejętność dokonywania obliczeń za pomocą konkretów w celu zrozumienia zadania, poziom przyjemności z wykonywania ćwiczeń – mający wpływ na motywację poznawania. Nasuwa się pytanie: Jak skłonić dziecko do tego, by uczyło się wszystkiego, co jest mu potrzebne do zdobycia powyższych umiejętności?


Artykułowi towarzyszą przykłady zabaw (rozwijających umiejętności matematyczne oraz kreatywność i twórczość) pochodzące z programu Zabawy FundaMentalne dla przedszkoli.