Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Matematyka już od przedszkola

Katarzyna Lotkowska   Grudzień 2011

Wiele dzieci już w wieku przedszkolnym z łatwością opanowuje umiejętność dodawania, odejmowania, prostych działań matematycznych. Wydawać by się mogło, że będą one zawsze z powodzeniem doskonalić swoje talenty w szkole. Okazuje się jednak, że istnieje wiele innych uwarunkowań determinujących sukces ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Grudzień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Wiele dzieci już w wieku przedszkolnym z łatwością opanowuje umiejętność dodawania, odejmowania, prostych działań matematycznych. Wydawać by się mogło, że będą one zawsze z powodzeniem doskonalić swoje talenty w szkole. Okazuje się jednak, że istnieje wiele innych uwarunkowań determinujących sukces matematyczny małego człowieka w szkole. Należą do nich: umiejętność rozumienia i wykonywania poleceń, koncentracja uwagi i pamięć, dostosowanie się do tempa pracy grupy, umiejętność dokonywania obliczeń za pomocą konkretów w celu zrozumienia zadania, poziom przyjemności z wykonywania ćwiczeń – mający wpływ na motywację poznawania. Nasuwa się pytanie: Jak skłonić dziecko do tego, by uczyło się wszystkiego, co jest mu potrzebne do zdobycia powyższych umiejętności?


Artykułowi towarzyszą przykłady zabaw (rozwijających umiejętności matematyczne oraz kreatywność i twórczość) pochodzące z programu Zabawy FundaMentalne dla przedszkoli.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się