Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1321.15 kb
Stron: 1
Id: 1544

Matematyka już od przedszkola

Katarzyna Lotkowska   Grudzień 2011

Wiele dzieci już w wieku przedszkolnym z łatwością opanowuje umiejętność dodawania, odejmowania, prostych działań matematycznych. Wydawać by się mogło, że będą one zawsze z powodzeniem doskonalić swoje talenty w szkole. Okazuje się jednak, że istnieje wiele innych uwarunkowań determinujących sukces ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

matematykazabawy fundamentalneedukacja matematyczna

Więcej z działu

Rozwój intelektualny i edukacja matematyczna

Więcej z tego numeru

Grudzień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Wiele dzieci już w wieku przedszkolnym z łatwością opanowuje umiejętność dodawania, odejmowania, prostych działań matematycznych. Wydawać by się mogło, że będą one zawsze z powodzeniem doskonalić swoje talenty w szkole. Okazuje się jednak, że istnieje wiele innych uwarunkowań determinujących sukces matematyczny małego człowieka w szkole. Należą do nich: umiejętność rozumienia i wykonywania poleceń, koncentracja uwagi i pamięć, dostosowanie się do tempa pracy grupy, umiejętność dokonywania obliczeń za pomocą konkretów w celu zrozumienia zadania, poziom przyjemności z wykonywania ćwiczeń – mający wpływ na motywację poznawania. Nasuwa się pytanie: Jak skłonić dziecko do tego, by uczyło się wszystkiego, co jest mu potrzebne do zdobycia powyższych umiejętności?


Artykułowi towarzyszą przykłady zabaw (rozwijających umiejętności matematyczne oraz kreatywność i twórczość) pochodzące z programu Zabawy FundaMentalne dla przedszkoli.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz