Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Mamo, tato, boję się… (lęki u dziecka przedszkolnego)

Agnieszka Pasternak , Monika Urbańska   Listopad 2011

Dlaczego moje dziecko wszystkiego się boi? Czy jego rówieśnicy również przeżywają lęki? Czy jestem w jakiś sposób odpowiedzialny za obawy mojego dziecka? Co zrobić, by mu pomóc? Przyczyny lęków dziecięcych często są nieuchwytne i trudne do przewidzenia i nazwania.... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Listopad 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Dlaczego moje dziecko wszystkiego się boi? Czy jego rówieśnicy również przeżywają lęki? Czy jestem w jakiś sposób odpowiedzialny za obawy mojego dziecka? Co zrobić, by mu pomóc?
Przyczyny lęków dziecięcych często są nieuchwytne i trudne do przewidzenia i nazwania. Nawet najlepiej funkcjonująca rodzina nie jest w stanie uchronić dziecka przed nimi. Psychologowie twierdzą, że każdy wiek ma swoje lęki. Należy jednak wziąć pod uwagę czas występowania, długość trwania lęku, sposób wychowania i wrażliwość dziecka.


Z treści artykułu dowiemy się, czym jest lęk i jakie są typowe lęki dziecięce charakterystyczne dla danego wieku oraz dowiemy się, jak pomóc dziecku doświadczającemu lęku.

 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!