Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 553.05 kb
Stron: 3
Id: 1509

Mamo, tato, boję się… (lęki u dziecka przedszkolnego)

Monika Urbańska   Listopad 2011

Dlaczego moje dziecko wszystkiego się boi? Czy jego rówieśnicy również przeżywają lęki? Czy jestem w jakiś sposób odpowiedzialny za obawy mojego dziecka? Co zrobić, by mu pomóc? Przyczyny lęków dziecięcych często są nieuchwytne i trudne do przewidzenia i nazwania.... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

lęki dziecięcepsychologiarozwój dziecka

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Listopad 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Dlaczego moje dziecko wszystkiego się boi? Czy jego rówieśnicy również przeżywają lęki? Czy jestem w jakiś sposób odpowiedzialny za obawy mojego dziecka? Co zrobić, by mu pomóc?
Przyczyny lęków dziecięcych często są nieuchwytne i trudne do przewidzenia i nazwania. Nawet najlepiej funkcjonująca rodzina nie jest w stanie uchronić dziecka przed nimi. Psychologowie twierdzą, że każdy wiek ma swoje lęki. Należy jednak wziąć pod uwagę czas występowania, długość trwania lęku, sposób wychowania i wrażliwość dziecka.


Z treści artykułu dowiemy się, czym jest lęk i jakie są typowe lęki dziecięce charakterystyczne dla danego wieku oraz dowiemy się, jak pomóc dziecku doświadczającemu lęku.

 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz