Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 435.09 kb
Stron: 2
Id: 1772

Mamo, chcę grać na pianinie! (Jak rozwijać wrażliwość artystyczną dzieci w wieku przedszkolnym?)

Katarzyna Lotkowska   Marzec 2012

Pierwszym krokiem w kierunku rozwoju spontanicznej twórczości dzieci jest danie im możliwości działania i obserwowania, co sprawia maluchom ogromną przyjemność. Dlatego też należy zachęcać dziecko do zabaw plastycznych, artystycznych. Początkowo jego prace będą sprawiały wrażenie nieudolnych.... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

muzykapedagogizacjaplastykazabawy fundamentalne

Więcej z działu

Muzyka i śpiew, pląsy i taniec

Więcej z tego numeru

Marzec 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Pierwszym krokiem w kierunku rozwoju spontanicznej twórczości dzieci jest danie im możliwości działania i obserwowania, co sprawia maluchom ogromną przyjemność. Dlatego też należy zachęcać dziecko do zabaw plastycznych, artystycznych. Początkowo jego prace będą sprawiały wrażenie nieudolnych. Jednak im częściej będzie miało kontakt z różnorodnymi materiałami, tym lepiej rozwijać się będzie jego inteligencja wizualno-przestrzenna oraz sprawność manualna.
(…) Zabawy muzyczne mają także olbrzymi wpływ na rozwój małego człowieka. To właśnie dzięki percepcji słuchowej rozwija się mowa, możliwe staje się opanowanie języków obcych, czytania, pisania czy gry na instrumencie.


W artykule znajdziemy odpowiedź na pytanie dotyczące sposobów rozwijania wrażliwości u dzieci w wieku przedszkolnym. Towarzyszą mu propozycje dwóch zabaw zaczerpniętych z systemu „Żywa Edukacja”.

 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz