Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Małe i duże – co? Wakacyjne podróże! [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Maj 2016

Cele ogólne: budzenie zainteresowania różnymi regionami turystycznymi Polski; stwarzanie okazji do poznania nazw państw sąsiadujących z Polską oraz do zdobycia podstawowych informacji o tych krajach; uświadamianie zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie zabaw nad wod... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 13
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Maj 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na czerwiec.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: budzenie zainteresowania różnymi regionami turystycznymi Polski; stwarzanie okazji do poznania nazw państw sąsiadujących z Polską oraz do zdobycia podstawowych informacji o tych krajach; uświadamianie zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie zabaw nad wodą, podczas burzy, podczas przebywania w pobliżu urządzeń rolniczych; doskonalenie umiejętności klasyfikowania przedmiotów i dokonywania uogólnień; uświadamianie związków przyczynowo - skutkowych i stwarzanie okazji do przewidywania następstw działań – w zadaniach i w odniesieniu do sytuacji życiowych; wprowadzanie dzieci w świat kodowanych informacji (kalendarze, oznaczenia symboliczne); stwarzanie okazji do globalnego czytania oraz usprawnianie analizy i syntezy sylabowej i głoskowej wyrazów; inspirowanie dzieci do samodzielnego organizowania zabaw i ćwiczeń na świeżym powietrzu; stwarzanie przedszkolakom okazji do swobodnej ekspresji ruchowej przy muzyce.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się