Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Małe i duże – co? Wakacyjne podróże! [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Maj 2016

Cele ogólne: budzenie zainteresowania różnymi regionami turystycznymi Polski; stwarzanie okazji do poznania nazw państw sąsiadujących z Polską oraz do zdobycia podstawowych informacji o tych krajach; uświadamianie zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie zabaw nad wod... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (0.00 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 13
Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Maj 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na czerwiec.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: budzenie zainteresowania różnymi regionami turystycznymi Polski; stwarzanie okazji do poznania nazw państw sąsiadujących z Polską oraz do zdobycia podstawowych informacji o tych krajach; uświadamianie zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie zabaw nad wodą, podczas burzy, podczas przebywania w pobliżu urządzeń rolniczych; doskonalenie umiejętności klasyfikowania przedmiotów i dokonywania uogólnień; uświadamianie związków przyczynowo - skutkowych i stwarzanie okazji do przewidywania następstw działań – w zadaniach i w odniesieniu do sytuacji życiowych; wprowadzanie dzieci w świat kodowanych informacji (kalendarze, oznaczenia symboliczne); stwarzanie okazji do globalnego czytania oraz usprawnianie analizy i syntezy sylabowej i głoskowej wyrazów; inspirowanie dzieci do samodzielnego organizowania zabaw i ćwiczeń na świeżym powietrzu; stwarzanie przedszkolakom okazji do swobodnej ekspresji ruchowej przy muzyce.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!