Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 253.37 kb
Stron: 4
Id: 3782

Magiczne słowa [scenariusz przedstawienia]

Ewa Knap   Grudzień 2013

Na scenie z lewej na ziemi bawi się lalką i misiem mała Ola, na środku przy stole Karolina i Weronika rysują, z prawej Mateusz i Michał układają z klocków zamek. Na scenę wchodzi Sylwek, podchodzi do Oli i zabiera jej misia. Ola wybiega na środek sceny i mówiąc do widowni, wskazuje na Sylwestra. Ola... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 3
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

przedstawienieteatrwychowanie

Więcej z działu

Rozwój moralny i wychowanie

Więcej z tego numeru

Grudzień 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktycznepodkłady instrumentalne do piosenek (wraz z zapisem nutowym i słowami):

  • „Brzydkie słowa” – znajdziesz go TU;
  • „Dary Hałabały” TU;
  • „Magiczne słowa”TU.

Scenariusz przedstawienia został oparty na adaptacji opowiadania Lucyny Krzemienieckiej „O Nowym Roku i o młynarzu Sylwestrze”. Treść została uwspółcześniona, akcja przeniesiona do przedszkola. Tytułowy młynarz Sylwester stał się jednym z przedszkolaków, a bajkowy Nowy Roczek u Krzemienieckiej w naszej wersji scenicznej został zastąpiony równie bajkowym krasnalem Hałabałą. Widowisko zostało przygotowane w ulubionej przez dzieci formie musicalu, dialogi zostały przeplecione trzema piosenkami, których treść kontynuowała fabułę widowiska. Tytuł widowiska brzmi: „Jak Hałabała pomógł niegrzecznemu Sylwkowi”. Fabuła opowiada o niegrzecznym chłopcu Sylwestrze, który dokucza wszystkim dzieciom w przedszkolu. Zabiera im zabawki, psuje budowle z klocków, wyśmiewa rysunki innych i krytykuje wszystkie pomysły na zabawę. Oczywiście jest powszechnie nielubiany, co wbrew pozorom bardzo go smuci. Z pomocą przychodzi mu „dobry duszek” przedszkola, czyli krasnal Hałabała, ofiarowując mu czarodziejski woreczek z pięknymi słowami. Przy jego pomocy Sylwester przechodzi całkowitą przemianę, poprawia szybciutko relacje z rówieśnikami i cała sztuka kończy się wspólną radosną zabawą.

Na scenie z lewej na ziemi bawi się lalką i misiem mała Ola, na środku przy stole Karolina i Weronika rysują, z prawej Mateusz i Michał układają z klocków zamek. Na scenę wchodzi Sylwek, podchodzi do Oli i zabiera jej misia. Ola wybiega na środek sceny i mówiąc do widowni, wskazuje na Sylwestra. Ola: Nie lubię go, jest niedobry, zawsze mi dokucza i zabiera zabawki. Schowam się przed nim, bo zabierze mi jeszcze lalkę (…). Sylwek: Zabawkami trzeba się dzielić z innymi! Nie są tylko twoje! (Sylwek odwracając się do widowni, mówi do misia.) Ale z ciebie brzydal. Ale co tam, chodź, pójdziemy zobaczyć, co robią dziewczyny. (Sylwek podchodzi do stolika i zaczepia Weronikę i Karolinę.) Dziewczyny, co rysujecie? Weronika: Mamy narysować ulubionego zwierzaka. Ja rysuję mojego psa Brutusa. Brutus to jest wilczur i ma taką piękną czarno-brązową sierść. Sylwek: To ma być wilczur? Z której strony jest ogon, a z której głowa? (Weronika obrażona odwraca się tyłem do niego, zasłaniając swoje dzieło. Sylwek podchodzi do Karoliny.) Ooo! Masz w domu hipopotama? (Karolina wstaje obrażona, bierze swój rysunek i kredki i mówi do Weroniki.) Karolina: Weronika, chodźmy stąd! Przy nim nie można pracować. Potrafi tylko przeszkadzać. Może by sam coś narysował zamiast czepiać się innych (…)?

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz