Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 378.12 kb
Stron: 3
Id: 917

Logo przedszkola (identyfikacja wizualna placówki edukacyjnej)

Wojciech Wolak   Maj 2011

Logo jest to znak graficzny spełniający rolę marketingową, a jednocześnie informacyjną, który ma za zadanie skrótowe i łatwo zapamiętywalne przedstawienie marki przedszkola. W poprzednich artykułach przekazałem niezbędne minimum wiedzy ogólnej potrzebnej do świadomego i prawidł... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

dyrektormenadżerpromocjaprzedszkolecykl Jak się pokazać?

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Maj 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Logo jest to znak graficzny spełniający rolę marketingową, a jednocześnie informacyjną, który ma za zadanie skrótowe i łatwo zapamiętywalne przedstawienie marki przedszkola.

W poprzednich artykułach przekazałem niezbędne minimum wiedzy ogólnej potrzebnej do świadomego i prawidłowego zarządzania projektami graficznymi. Czas przejść do omówienia rozwiązań szczegółowych, z których pierwszym jest kwestia logo. 

Głównym zadaniem znaku graficznego, zwanego logo, jest reprezentowanie marki stworzonej przez dane przedsiębiorstwo; w przypadku przedszkola – przyciągnięcie uwagi rodziców formą graficzną wyróżniającą go spośród innych znaków oraz wywołanie emocji, dzięki którym logo będzie się kojarzyło odbiorcy z dobrym (czytaj: TWOIM) przedszkolem.


W artykule o tym, jak powinno wyglądać dobre logo, czy logo to to samo co logotyp, o tym, w jaki sposób „odnowić” już istniejące logo oraz instrukcja „Osiem kroków do dobrego loga”.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz