Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Lekcja pokory (Program Edukacyjny Wartości Życia)

Irena Michnik, Katarzyna Szulta   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Żywe wartości to nie słowa, lecz czyny oraz to, co człowiek sobą reprezentuje, jaki ma stosunek do siebie, ludzi i otaczającego świata. O pojawieniu się wartości można mówić dopiero wtedy, gdy wystąpi interakcja z inną osobą. Poniżej przedstawiamy scenariusz zajęć, kt&oac... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Żywe wartości to nie słowa, lecz czyny oraz to, co człowiek sobą reprezentuje, jaki ma stosunek do siebie, ludzi i otaczającego świata. O pojawieniu się wartości można mówić dopiero wtedy, gdy wystąpi interakcja z inną osobą.
Poniżej przedstawiamy scenariusz zajęć, który pomoże nauczycielom w zapoznaniu kilkulatków z pojęciem pokory. Dzięki niemu przedszkolaki dowiedzą się, że nie oznacza ona uległości czy uniżoności. Pokora to skromność, umiar, oczekiwanie, a nawet nieśmiałość. W kształtowaniu tej wartości można się posłużyć podstawowymi, znanymi wszystkim metodami, tj: pogadanką, opowiadaniem, dyskusją (szczególnie z najstarszymi przedszkolakami), grami i zabawami dydaktycznymi (burza mózgów, sytuacyjna, inscenizacji) oraz metodami problemowymi. Formy pracy mogą być bardzo zróżnicowane, w zależności od potrzeb i umiejętności grupy, jak i możliwości ekonomicznych placówki.
Po przeprowadzeniu zajęć według przedstawionego scenariusza możemy mieć pewność, że dzieci będą rozumiały, co kryje się pod pojęciem pokory.


Objętość artykułu: 3 strony.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!