Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 757.74 kb
Stron: 3
Id: 1813

Lekcja pokory (Program Edukacyjny Wartości Życia)

Katarzyna Szulta   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Żywe wartości to nie słowa, lecz czyny oraz to, co człowiek sobą reprezentuje, jaki ma stosunek do siebie, ludzi i otaczającego świata. O pojawieniu się wartości można mówić dopiero wtedy, gdy wystąpi interakcja z inną osobą. Poniżej przedstawiamy scenariusz zajęć, kt&oac... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

Program Edukacyjny Wartości Życiascenariusz zajęćwartościwychowanie

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Rozwój moralny i wychowanie

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Fragment artykułu:
Żywe wartości to nie słowa, lecz czyny oraz to, co człowiek sobą reprezentuje, jaki ma stosunek do siebie, ludzi i otaczającego świata. O pojawieniu się wartości można mówić dopiero wtedy, gdy wystąpi interakcja z inną osobą.
Poniżej przedstawiamy scenariusz zajęć, który pomoże nauczycielom w zapoznaniu kilkulatków z pojęciem pokory. Dzięki niemu przedszkolaki dowiedzą się, że nie oznacza ona uległości czy uniżoności. Pokora to skromność, umiar, oczekiwanie, a nawet nieśmiałość. W kształtowaniu tej wartości można się posłużyć podstawowymi, znanymi wszystkim metodami, tj: pogadanką, opowiadaniem, dyskusją (szczególnie z najstarszymi przedszkolakami), grami i zabawami dydaktycznymi (burza mózgów, sytuacyjna, inscenizacji) oraz metodami problemowymi. Formy pracy mogą być bardzo zróżnicowane, w zależności od potrzeb i umiejętności grupy, jak i możliwości ekonomicznych placówki.
Po przeprowadzeniu zajęć według przedstawionego scenariusza możemy mieć pewność, że dzieci będą rozumiały, co kryje się pod pojęciem pokory.


Objętość artykułu: 3 strony.