Łatwe wzory i piosenki lub wierszyki (Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz)

Marta Bogdanowicz, Aneta Wojnarowska   Kwiecień 2011

Pobierz

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2011

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

W ciągu czterdziestu lat pracy nad rozwijaniem Metody Dobrego Startu powstały trzy podstawowe jej wersje (warianty). W każdej z nich znajdują się propozycje różnych programów do wyboru nauczyciela. Do każdego programu zostały opublikowane materiały zarówno dla dziecka, jak i nauczyciela – podręcznik i teczki: ze wzorami, ilustracjami do piosenek, kartami ćwiczeń, naklejkami oraz płyty z nagraniami piosenek.

W artykule opisano następujące wersje i programy Metody Dobrego Startu:
1. „Łatwe wzory i piosenki lub wierszyki” (dla dzieci 2-5-letnich). Programy: Piosenki do rysowania; Od słowa do zdania, od zdania do tekstu. Wspomaganie rozwoju dzieci zwłaszcza z opóźnionym rozwojem mowy i wadą słuchu; Od wierszyka do rysunku dla dzieci 3-, 4-letnich; Od wierszyka do rysunku dla dzieci 5-letnich.
2. „Wzory literopodobne i piosenki lub wierszyki” (dla dzieci 5-6-letnich). Materiały do opracowania scenariuszy zajęć znajdują się w publikacjach: Metoda Dobrego Startu w pracy z dzieckiem w wieku od 5 do 10 lat; Metoda Dobrego Startu.
3. „Litery i piosenki lub wierszyki” (dla dzieci 6-10-letnich). Programy:
Od piosenki do literki – część 1 i część 2; Od wierszyka do literki; Od wierszyka do literki, dwuznaku i zmiękczenia; Piosenki na literki.