Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 878.02 kb
Stron: 3
Id: 865

Łatwe wzory i piosenki lub wierszyki (Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz)

Aneta Wojnarowska   Kwiecień 2011

W ciągu czterdziestu lat pracy nad rozwijaniem Metody Dobrego Startu powstały trzy podstawowe jej wersje (warianty). W każdej z nich znajdują się propozycje różnych programów do wyboru nauczyciela. Do każdego programu zostały opublikowane materiały zarówno dla dziecka, jak i nau... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

cykl Metoda Dobrego Startu Marty BogdanowiczMetoda Dobrego Startunauka czytanianauka pisaniaczytanie globalneedukacja czytelnicza

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

W ciągu czterdziestu lat pracy nad rozwijaniem Metody Dobrego Startu powstały trzy podstawowe jej wersje (warianty). W każdej z nich znajdują się propozycje różnych programów do wyboru nauczyciela. Do każdego programu zostały opublikowane materiały zarówno dla dziecka, jak i nauczyciela – podręcznik i teczki: ze wzorami, ilustracjami do piosenek, kartami ćwiczeń, naklejkami oraz płyty z nagraniami piosenek.


W artykule opisano następujące wersje i programy Metody Dobrego Startu:
1. „Łatwe wzory i piosenki lub wierszyki” (dla dzieci 2-5-letnich). Programy: Piosenki do rysowania; Od słowa do zdania, od zdania do tekstu. Wspomaganie rozwoju dzieci zwłaszcza z opóźnionym rozwojem mowy i wadą słuchu; Od wierszyka do rysunku dla dzieci 3-, 4-letnich; Od wierszyka do rysunku dla dzieci 5-letnich.
2. „Wzory literopodobne i piosenki lub wierszyki” (dla dzieci 5-6-letnich). Materiały do opracowania scenariuszy zajęć znajdują się w publikacjach: Metoda Dobrego Startu w pracy z dzieckiem w wieku od 5 do 10 lat; Metoda Dobrego Startu.
3. „Litery i piosenki lub wierszyki” (dla dzieci 6-10-letnich). Programy:
Od piosenki do literki – część 1 i część 2; Od wierszyka do literki; Od wierszyka do literki, dwuznaku i zmiękczenia; Piosenki na literki.

 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz