Latem na łące (scenariusz zajęć otwartych)

Gabriela Gąsienica   Maj 2013

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 3
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Maj 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:

• plakat przedstawiający letnią, leśną łąkę, który został dołączony do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA – TU możesz go zobaczyć;
  • emblematy do zabaw i dekoracyjne sylwety owadów do treści inscenizowanego wiersza – TU;
  • podkłady do piosenek: „Owady” (TU) oraz „Zwierzątka się witają” (TU).

Scenariusz zajęć otwartych w grupie dzieci 2,5- i 3-letnich, w którym ujęto następujące cele szczegółowe – dzieci:

• biorą udział w zabawach ruchowych;
  • śpiewają znane piosenki;
  • recytują znany wiersz;
  • ilustrują treść wiersza;
  • rozumieją zasady zabawy i aktywnie w niej uczestniczą, współpracując z rodzicami;
  • umiejscawiają przedmiot zgodnie z poleceniami nauczyciela – na, pod, obok, za...;
  • wspólnie z rodzicami wykonują pracę plastyczną pt. „Łąka latem”.
Przykładowa zabawa ze scenariusza: Zwierzątka się witają. Zabawa integracyjna z piosenką (muz. i sł. M. Broda-Bajak) – rodzice tworzą koło zewnętrzne, dzieci tworzą koło wewnętrzne – wspólnie śpiewają piosenkę i ilustrują ją gestem: Gdy słonie się witają – to machają trąbami, gdy małpki się witają – to kiwają głowami. Gdy zebry się witają – to kręcą bioderkami, a dzieci z kolegami – witają się rękami. Gdy kaczki się witają – machają skrzydełkami, gdy pieski się witają – merdają ogonkami. Gdy konie się witają – wierzgają kopytkami, a dzieci z rodzicami – ciepłymi uściskami!

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

MP3
Owady - wersja instrumentalna (PD, mp3)