Kto ty jesteś? Polak mały

Ewa Nowak   Magazyn specjalny 2011

Zastanawiamy się nieraz, na kogo wyrośnie nasze dziecko. Jakim będzie rodzicem, małżonkiem, pracownikiem, człowiekiem... Rzadko myślimy: a czy będzie patriotą? To truizm, ale... Kim byśmy byli bez korzeni? Bez silnego poczucia przynależności? Mając za sobą oparcie w postaci wielowiekowej kultury, ... więcej
Pobierz

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

To truizm, ale... Kim byśmy byli bez korzeni? Bez silnego poczucia przynależności? Mając za sobą oparcie w postaci wielowiekowej kultury, tradycji i historii, czujemy się silniejsi, bezpieczniejsi, umiemy dokonywać ważnych wyborów, intuicyjnie przestrzegamy konkretnych zasad etycznych. Patriotyzm to bycie świadomym tej zależności i szacunek dla niej.

W dalszej części artykułu Autorka opisuje, czym jest właściwie rozumiany patriotyzm, i co oznacza, a czego nie oznacza hasło "wychowywanie dziecka na patriotę".