Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1454.33 kb
Stron: 2
Id: 1365

Kto ty jesteś? Polak mały

Ewa Nowak   Magazyn specjalny 2011

Zastanawiamy się nieraz, na kogo wyrośnie nasze dziecko. Jakim będzie rodzicem, małżonkiem, pracownikiem, człowiekiem... Rzadko myślimy: a czy będzie patriotą? To truizm, ale... Kim byśmy byli bez korzeni? Bez silnego poczucia przynależności? Mając za sobą oparcie w postaci wielowiekowej kultury, ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

patriotyzmpedagogizacjarodzicerodzinawychowanie

Więcej z działu

Wychowanie rodzinne, obywatelskie i patriotyczne

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Zastanawiamy się nieraz, na kogo wyrośnie nasze dziecko. Jakim będzie rodzicem, małżonkiem, pracownikiem, człowiekiem... Rzadko myślimy: a czy będzie patriotą?
To truizm, ale... Kim byśmy byli bez korzeni? Bez silnego poczucia przynależności? Mając za sobą oparcie w postaci wielowiekowej kultury, tradycji i historii, czujemy się silniejsi, bezpieczniejsi, umiemy dokonywać ważnych wyborów, intuicyjnie przestrzegamy konkretnych zasad etycznych. Patriotyzm to bycie świadomym tej zależności i szacunek dla niej.


W dalszej części artykułu Autorka opisuje, czym jest właściwie rozumiany patriotyzm, i co oznacza, a czego nie oznacza hasło "wychowywanie dziecka na patriotę".

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz