Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Książka Przedszkolaka

Barbara Bilewicz-Kuźnia    Luty 2011

Powszechną praktyką stosowaną przez wiele przedszkoli po zakończeniu roku szkolnego jest wręczanie rodzicom teczki, w której są zebrane prace ich dziecka. Bywa, że po przejrzeniu zawartości, teczka znajduje miejsce w szufladzie przepastnej szafy, pudełku, starej komodzie, lub – co gorsz... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

inspiracjemetody aktywnerozwój dziecka

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Luty 2011

Powszechną praktyką stosowaną przez wiele przedszkoli po zakończeniu roku szkolnego jest wręczanie rodzicom teczki, w której są zebrane prace ich dziecka. Bywa, że po przejrzeniu zawartości, teczka znajduje miejsce w szufladzie przepastnej szafy, pudełku, starej komodzie, lub – co gorsza – zostaje zapomniana, czy wręcz wyrzucona.
(…) U progu nowego roku warto zastanowić się, jak rozwijać u dziecka autonomię osobową, jak kształtować samoświadomość i tożsamość, jak poznawać dziecko poprzez wytwory jego pracy, a co za tym idzie – w jaki sposób budować z nim relację i pielęgnować wspomnienia. Pomocne może być założenie dziecku indywidualnego portfolio, które można różnie nazwać: Album Przedszkolaka, Książka Przedszkolaka, Segregator czy Księga Rozwoju Dziecka. Najczęściej posłuży do tego duży, solidny segregator, z kompletem koszulek, choć równie dobrze można przygotować kilka skoroszytów czy zeszyt formatu A-4.