Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 4226.88 kb
Id: 5983

Kropelki deszczu tańczą pod chmurami – jesienną muzyką bawią się dziś z nami [PNP - dzieci młodsze]

Zespół redakcyjny PNP   Wrzesień 2016

Cele ogólne: wzbogacanie wiedzy na temat zmian zachodzących w przyrodzie w czasie jesieni; wykorzystywanie nietypowych przedmiotów i naturalnych eksponatów do tworzenia muzyki; stwarzanie okazji do improwizowania na instrumentach przy różnych utworach muzycznych; doskonalenie poczucia rytmu i umożli... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 13

Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

czterolatekedukacja przyrodniczajesieńscenariusz zajęćtrzylatekekologia

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci młodszych na październik.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: wzbogacanie wiedzy na temat zmian zachodzących w przyrodzie w czasie jesieni; wykorzystywanie nietypowych przedmiotów i naturalnych eksponatów do tworzenia muzyki; stwarzanie okazji do improwizowania na instrumentach przy różnych utworach muzycznych; doskonalenie poczucia rytmu i umożliwianie dzieciom obcowania z muzyką klasyczną; rozwijanie wrażliwości muzycznej poprzez zabawy rytmiczne, słuchanie muzyki, wspólne muzykowanie, ekspresję plastyczną i ruchową przy muzyce; zachęcanie dzieci do podejmowania działań rozwijających słuch i pamięć muzyczną; poszerzanie słownictwa maluchów, kształtowanie umiejętności budowania zdań złożonych.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!