Królowa Zima [scenariusz zajęć według edukacji przez ruch]

Anna Skulich   Grudzień 2013

Pobierz
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Grudzień 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariusz zajęć dla pięcio-, sześciolatków według edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej, w którym zawarto następujące cele ogólne:
  • rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej;
  • rozwijanie twórczej aktywności muzyczno-ruchowej;
  • kształcenie umiejętności matematycznych;
  • doskonalenie umiejętności wypowiadania się na określony temat;
  • kształtowanie kreatywnej postawy wobec otaczającego świata – dostrzeganie związków przyczynowo-skutkowych;
  • rozwijanie umiejętności społecznych dziecka.
Towarzyszy mu gotowa pomoc dydaktyczna – rysunek twarzy Pani Zimy, który może być pomocny przy wykonaniu całej jej postaci. Znajdziesz go TU.
Wybrana propozycja ze scenariusza: Śniegowe chmurki. Zabawa ruchowa z tekstem z wykorzystaniem białych kartek. Nauczyciel mówi: Dzisiaj w przedszkolu odwiedzi nas pewna Biała Dama. Ale żeby mogła do nas przyjść, musi spaść śnieg. Kartki, które dostaliście, zamienią się teraz w śniegowe chmurki, z których zaraz spadnie śnieg. Dzieci naśladują ruchy nauczyciela: To śnieg, to śnieg, to śnieg, (krok odstawno-dostawny do przodu z wyrzutem kartki do góry i krok odstawno-dostawny do tyłu z opuszczeniem kartki w dół; powtarzamy trzy razy), cichutko w nocy spadł (falując kartką z góry w dół, zniżamy się do pozycji przysiadu). Śnieżną pierzynką (powoli machamy kartką nad głową w lewą i prawą stronę), białą śnieżynką (powoli machamy kartką nad głową w lewą i prawą stronę) otulił cały świat (unosimy się do góry i wykonujemy obrót, trzymając kartkę nad głową). Śnieżną pierzynką, białą śnieżynką otulił cały świat.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania