Kreatywność – najważniejszy talent dziecka

Katarzyna Lotkowska   Kwiecień 2011

Jednym z głównych czynników warunkujących sukces w XXI wieku będzie umiejętność twórczego myślenia. Zachęcajcie więc dziecko do rozwijania wrodzonej inwencji, a będzie korzystać z tego daru przez całe życie. Pierwsze pięć lub sześć lat życia dziecka determinuje jego chęć tworz... więcej
Pobierz

Zobacz również

twórczośćwyobraźniarozwój dzieckazajęcia ruchowe

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2011

Jednym z głównych czynników warunkujących sukces w XXI wieku będzie umiejętność twórczego myślenia. Zachęcajcie więc dziecko do rozwijania wrodzonej inwencji, a będzie korzystać z tego daru przez całe życie.
Pierwsze pięć lub sześć lat życia dziecka determinuje jego chęć tworzenia i inwencji. To w tym czasie kształtuje się jego motywacja do zadawania pytań, a przede wszystkim do postrzegania codziennych sytuacji na różne sposoby. Umiejętność twórczego myślenia jest odpowiedzialna za wszystkie ludzkie działania. Twórczym można być nie tylko w literaturze, sztuce czy muzyce, twórczość to także sztuka gotowania, projektowania ogrodów, sztuka tworzenia nowych produktów i wszelkiego rodzaju twórczej aktywności. Dostrzeganie w rzeczach zwyczajnych rzeczy niezwykłych. To jest inwencja! Żeby rozwinąć w dziecku inwencję, musimy tylko zapewnić mu odpowiednie warunki do rozwoju wyobraźni.


W artykule przeczytamy ponadto o budowaniu poczucia własnej wartości przez dzieci oraz o znaczeniu zajęć ruchowych dla lepszego funkcjonowania dziecka w pozostałych obszarach.