Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kreatywność – najważniejszy talent dziecka

Katarzyna Lotkowska   Kwiecień 2011

Jednym z głównych czynników warunkujących sukces w XXI wieku będzie umiejętność twórczego myślenia. Zachęcajcie więc dziecko do rozwijania wrodzonej inwencji, a będzie korzystać z tego daru przez całe życie. Pierwsze pięć lub sześć lat życia dziecka determinuje jego chęć tworze... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

rozwój dzieckatwórczośćwyobraźniazajęcia ruchowetalent

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Jednym z głównych czynników warunkujących sukces w XXI wieku będzie umiejętność twórczego myślenia. Zachęcajcie więc dziecko do rozwijania wrodzonej inwencji, a będzie korzystać z tego daru przez całe życie.
Pierwsze pięć lub sześć lat życia dziecka determinuje jego chęć tworzenia i inwencji. To w tym czasie kształtuje się jego motywacja do zadawania pytań, a przede wszystkim do postrzegania codziennych sytuacji na różne sposoby. Umiejętność twórczego myślenia jest odpowiedzialna za wszystkie ludzkie działania. Twórczym można być nie tylko w literaturze, sztuce czy muzyce, twórczość to także sztuka gotowania, projektowania ogrodów, sztuka tworzenia nowych produktów i wszelkiego rodzaju twórczej aktywności. Dostrzeganie w rzeczach zwyczajnych rzeczy niezwykłych. To jest inwencja! Żeby rozwinąć w dziecku inwencję, musimy tylko zapewnić mu odpowiednie warunki do rozwoju wyobraźni.


W artykule przeczytamy ponadto o budowaniu poczucia własnej wartości przez dzieci oraz o znaczeniu zajęć ruchowych dla lepszego funkcjonowania dziecka w pozostałych obszarach.

 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz