Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Kreatywność – najważniejszy talent dziecka

Katarzyna Lotkowska   Kwiecień 2011

Jednym z głównych czynników warunkujących sukces w XXI wieku będzie umiejętność twórczego myślenia. Zachęcajcie więc dziecko do rozwijania wrodzonej inwencji, a będzie korzystać z tego daru przez całe życie. Pierwsze pięć lub sześć lat życia dziecka determinuje jego chęć tworze... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

rozwój dzieckatwórczośćwyobraźniazajęcia ruchowetalent

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2011

Jednym z głównych czynników warunkujących sukces w XXI wieku będzie umiejętność twórczego myślenia. Zachęcajcie więc dziecko do rozwijania wrodzonej inwencji, a będzie korzystać z tego daru przez całe życie.
Pierwsze pięć lub sześć lat życia dziecka determinuje jego chęć tworzenia i inwencji. To w tym czasie kształtuje się jego motywacja do zadawania pytań, a przede wszystkim do postrzegania codziennych sytuacji na różne sposoby. Umiejętność twórczego myślenia jest odpowiedzialna za wszystkie ludzkie działania. Twórczym można być nie tylko w literaturze, sztuce czy muzyce, twórczość to także sztuka gotowania, projektowania ogrodów, sztuka tworzenia nowych produktów i wszelkiego rodzaju twórczej aktywności. Dostrzeganie w rzeczach zwyczajnych rzeczy niezwykłych. To jest inwencja! Żeby rozwinąć w dziecku inwencję, musimy tylko zapewnić mu odpowiednie warunki do rozwoju wyobraźni.


W artykule przeczytamy ponadto o budowaniu poczucia własnej wartości przez dzieci oraz o znaczeniu zajęć ruchowych dla lepszego funkcjonowania dziecka w pozostałych obszarach.