Kreatywne modelowanie

Ida Winiarek   Styczeń 2012

W artykule opisano założenia i przebieg zajęć z wykorzystaniem modułu „Kreatywne Modelowanie” z programu „Klucz do uczenia się”. Towarzyszą mu scenariusze przykładowych zajęć: „Duży miś, mały miś”, „Włączanie świateł”, „Kurczęta między dmuchawcam... więcej
Pobierz

Więcej z tego numeru

Styczeń 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

W artykule opisano założenia i przebieg zajęć z wykorzystaniem modułu „Kreatywne Modelowanie” z programu „Klucz do uczenia się”. Towarzyszą mu scenariusze przykładowych zajęć: „Duży miś, mały miś”, „Włączanie świateł”, „Kurczęta między dmuchawcami”.

Jak pisze Autorka: Każde zajęcia obejmują proces przekształcenia pierwotnego, oryginalnego obrazu tematycznego. To przekształcenie może odzwierciedlać naturalne procesy (zmiana pór roku), formę naturalną (uzupełnienie niekompletnego obrazu rośliny lub zwierzęcia) lub czynność (wykonanie wzorów dekoracyjnych, pokazanie form świętowania). Pracując wraz z nauczycielem, małe dzieci tworzą kompozycje w ramach najważniejszych typów sztuki ilustracyjnej: pejzaży miejskich i wiejskich, martwej natury, reprezentacji przedmiotów użytkowych i ozdób oraz zwierząt.