Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 356.57 kb
Stron: 2
Id: 3257

Kraina radości (scenariusz zajęć pokazowych dla rodziców)

Edyta Ćwikła   Kwiecień 2013

Przykładowe zabawy ze scenariusza: *) Termometr radości. Dzieci na dużym termometrze zaznaczają za pomocą kulek z plasteliny swój poziom radości na początku zajęć. Termometr ma skalę od 1 do 8. Nauczyciel wraz z dziećmi omawia jego budowę (…). *) Bez złości mamy więcej radości. Opowieść łagodząca za... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 1

Zobacz również

czterolatekemocjescenariusz zajęćwspółpraca z rodzicamizajęcia otwarte

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2013

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne: ilustracje tematycznie dopasowane do opisanych zabaw - pobierzesz je z TEJ strony.

Scenariusz zajęć z udziałem rodziców dla dzieci czteroletnich, którego cel główny to rozwijanie umiejętności wyrażania uczuć i panowania nad różnego rodzaju emocjami, zaś cele szczegółowe to doskonalenie umiejętności nazywania, rozpoznawania i pokazywania swoich uczuć i budowanie pozytywnego obrazu własnej osoby.

Przykładowe zabawy ze scenariusza: *) Termometr radości. Dzieci na dużym termometrze zaznaczają za pomocą kulek z plasteliny swój poziom radości na początku zajęć. Termometr ma skalę od 1 do 8. Nauczyciel wraz z dziećmi omawia jego budowę (…). *) Bez złości mamy więcej radości. Opowieść łagodząca zachowania agresywne wśród dzieci – nauczyciel opowiada lub czyta historyjkę przy muzyce relaksacyjnej. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci mówią, jakich uczuć doświadczyły (…).*) Zakończenie. Dzieci otrzymują papierowe balony i flamastry – przedszkolaki mają za zadanie namalować na baloniku dowolną minę, a następnie wrzucić ją do worka. Po kolei losują z worka dowolny balon i mówią, jakie uczucie jest na nim namalowane i kiedy się tak czują.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania