Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Kotki i kwiatki dla mamy i tatki (Maluszki śpiewają)

Maria Tomaszewska   Kwiecień 2013

Fragment scenariusza: Masażyki z kotkiem zabawa ruchowa do wierszyka autorstwa K. Bednarczyk i M. Tomaszewskiej. Przebieg: dziecko siedzi zwrócone plecami do kolegi, który masuje jego plecy – rysuje palcem po plecach (dokładnie te części kotka, o których jest mowa w wierszyku). Narysuję dziś koteczk... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Artykułowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne: ilustracje do zabawy plastycznej – do pobrania TU.

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzyczno-plastycznych przeznaczonych dla najmłodszych przedszkolaków. Znajdziemy w nim m.in.:

  • piosenki „Bzy zamiast słów” oraz „Mazak” autorstwa M. Tomaszewskiej;
  • propozycje zabaw przy muzyce;
  • propozycje zabaw plastycznych;
  • opis masażyku i zabawy paluszkowej.

Posłuchaj bezpłatnie fragmentów piosenek:

Fragment scenariusza: Masażyki z kotkiem zabawa ruchowa do wierszyka autorstwa K. Bednarczyk i M. Tomaszewskiej. Przebieg: dziecko siedzi zwrócone plecami do kolegi, który masuje jego plecy – rysuje palcem po plecach (dokładnie te części kotka, o których jest mowa w wierszyku). Narysuję dziś koteczka, będzie mieszkał na twych pleckach. (lekko stukamy paluszkami w plecy kolegi) Oto pyszczek mego kotka: tu wąsiki oraz oczka, (z wyczuciem naciskamy w miejscu zaznaczenia oczu kotka) koci grzbiet oraz ogonek. (wodzimy palcem dookoła pleców) Dzieło prawie ukończone. Ale zaraz! Łap brakuje, cztery łapy dorysuję. (klaszczemy jak przy grze w „Łapki”) No i jeszcze dodać muszę tego kotka mały brzuszek (…).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka