Kotki i kwiatki dla mamy i tatki (Maluszki śpiewają)

Maria Tomaszewska   Kwiecień 2013

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Artykułowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne: ilustracje do zabawy plastycznej – do pobrania TU.

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzyczno-plastycznych przeznaczonych dla najmłodszych przedszkolaków. Znajdziemy w nim m.in.:

• piosenki „Bzy zamiast słów” oraz „Mazak” autorstwa M. Tomaszewskiej;
  • propozycje zabaw przy muzyce;
  • propozycje zabaw plastycznych;
  • opis masażyku i zabawy paluszkowej.

Posłuchaj bezpłatnie fragmentów piosenek:

Fragment scenariusza: Masażyki z kotkiem zabawa ruchowa do wierszyka autorstwa K. Bednarczyk i M. Tomaszewskiej. Przebieg: dziecko siedzi zwrócone plecami do kolegi, który masuje jego plecy – rysuje palcem po plecach (dokładnie te części kotka, o których jest mowa w wierszyku). Narysuję dziś koteczka, będzie mieszkał na twych pleckach. (lekko stukamy paluszkami w plecy kolegi) Oto pyszczek mego kotka: tu wąsiki oraz oczka, (z wyczuciem naciskamy w miejscu zaznaczenia oczu kotka) koci grzbiet oraz ogonek. (wodzimy palcem dookoła pleców) Dzieło prawie ukończone. Ale zaraz! Łap brakuje, cztery łapy dorysuję. (klaszczemy jak przy grze w „Łapki”) No i jeszcze dodać muszę tego kotka mały brzuszek (…).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania