Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Dołącz do grona prenumeratorów i wybierz prezent. Poznaj szczegóły promocji: zobacz
Typ: pdf
Wielkość: 1600.49 kb
Id: 6833

Konsekwencje zamiast kar – o co chodzi?

Anna Jankowska   Grudzień 2017

"(...) Kara jest z założenia sprawieniem dziecku przykrości po to, by w przyszłości nie zachowywało się w niepożądany przez dorosłego sposób. Zazwyczaj ma niewiele wspólnego z wyjaśnianiem i pokazywaniem konsekwencji, jakie niesie zachowanie dziecka, bo zwyczajnie – oderwana jest od konkretnej sytua... więcej
Pobierz

Ten plik można pobrać bezpłatnie.

Zobacz również

karakonsekwencjepedagogizacjapedagogizacja rodziców

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Grudzień 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"(...) Kara jest z założenia sprawieniem dziecku przykrości po to, by w przyszłości nie zachowywało się w niepożądany przez dorosłego sposób. Zazwyczaj ma niewiele wspólnego z wyjaśnianiem i pokazywaniem konsekwencji, jakie niesie zachowanie dziecka, bo zwyczajnie – oderwana jest od konkretnej sytuacji. Tym samym dziecko nie ma szansy jej zrozumieć. Wie tylko, że kara jest przykrością. Jak to wygląda? Łatwo sobie wyobrazić dziecko bawiące się nadmuchiwaną piłką. Kiedy podczas beztroskiej zabawy piłka pęka, rodzic może się zdenerwować i zastosować karę. Jaki jest powód kary? Rodzic chce, żeby dziecko na przyszłość uważało i nie rzucało piłki na ostre kamienie. Oczywiście piłka kosztuje, więc kolejnym powodem do ukarania jest marnowanie pieniędzy. Innym może być nieuwaga itd. Tak wyglądają argumenty dorosłych. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!