RADOSNE IMPRESJE

Konkurs dodał(a) Iwona Bela
rok temu, wyświetleń 469

Miejskie Przedszkole nr 24 w ZE nr 3 w Zielonej Górze

Zaprasza na V edycję konkursu dla małych artystów z cyklu

„W MAGICZNYM ŚWIECIE SZTUKI- PRZEDSZKOLAKI Z PASJĄ”

Temat przewodni : „Radosne impresje”

„Początek wiosny - przebudzenie,
życie pulsuje już na nowo.
Promienie słońca, deszczu mżenie.
Żółto-zielono, kolorowo…”

Wiosno, wiosno ach to Ty! Wszystko zaczyna mienić się zielenią, żółcią, czerwienią, błękitem,. Ciepło promieni słonecznych ogrzewa naturę będącą w nieustannej wibracji od której drżą kolory. Zielona przestrzeń aż do kresu nieba przytula młode gałęzie, rzuca się ziemi do stóp, tańczy radośnie z kwiatami.

Zainspirujcie się budzącą do życia przyrodą, spróbujcie uchwycić jej kolory, ruch, ekspresję. Spróbujcie poprzez drobne dotknięcia pędzla układać barwy plamkami na swoim obrazie tak by oddać wiosenną ulotność. Bądźcie malarzami światła, roznieście plamki słońca na trawie, kwiatach, drzewach…

Czekamy na prace, które będą waszą impresją na temat budzącej się przyrody.

CELE KONKURSU:

• Rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci;
  • Promowanie twórczości dziecięcej;
  • Rozwijanie zainteresowań różnymi kierunkami i nurtami w sztuce;
  • Realizacja idei wychowania przez sztukę;
  • Obserwacja świata przyrody i czerpania z niej inspiracji twórczej;
  • Wyrażanie własnych obserwacji i doświadczeń w formie plastycznej;
  • Promowanie talentów plastycznych dzieci.

PRZEDMIOT I WARUNKI KONKURSU:

• Konkurs adresowany jest do dzieci 5, 6 letnich
  • Uczestnicy przygotowują samodzielnie prace z zakresu malarstwa wykonane w dowolnej technice malarskiej,
  • Format: dowolny, ale nie przekraczający wymiarów 50x70 cm
  • Forma: tylko prace płaskie
  • Nie dopuszcza się prac zbiorowych
  • Każda placówka może przesłać dowolną ilość prac
  • Każda praca na odwrocie powinna zawierać metryczkę napisaną komputerowo: imię i nazwisko autora, wiek, dokładny adres placówki, numer telefonu i e-mail placówki, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego

• Termin nadsyłania prac: do 31 marca 2023 r.
  • Prosimy nie zginać i nie oprawiać prac w passe-partout
  • Nadesłane prace przechodzą na własność Organizatora,
  • Ogłoszenie wyników nastąpi  w kwietniu 2023 r.
  • Prace należy przesyłać na adres:

Miejskie Przedszkole nr 24 „Wesoła Żyrafa” w Zespole Edukacyjnym nr 3
Os. Pomorskie 28
65-548  Zielona Góra

z dopiskiem  „ Radosne impresje”

OCENA PRAC KONKURSOWYCH ORAZ PRAWA I OBOWIĄZKI ORGANIZATORA:

• Oceny prac dokona Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora.
  • Kryteria oceny: zgodność z tematem, samodzielność wykonania, kreatywność.
  • Przewidziane są trzy nagrody oraz wyróżnienia, o ilości wyróżnień decyduje Komisja Konkursowa.
  • Informacja o wynikach konkursu ukaże się na stronie internetowej Organizatora oraz stronie www.blizejprzedszkola.pl.
  • Nagrody, dyplomy i podziękowania dla zwycięzców zostaną przesłane pocztą.
  • Nauczyciele pragnący otrzymać podziękowanie za przygotowanie i promocję  sztuki dziecięcej proszeni są o podanie adresu e-mail, na który Organizator prześle podziękowania.
  • Przedszkole będące organizatorem konkursu nie bierze w nim udziału.
  • Organizator zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w regulaminie konkursu.
  • Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres e-mail: intendent-mp@ze3.zgora.pl
  • Postanowienia niniejszego regulaminu są podstawą do przeprowadzenia konkursu, a ich interpretacja pozostaje w gestii Organizatora.
  • Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją przetwarzanie danych osobowych uczestnika, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)
  • Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo publikowania i reprodukowania prac konkursowych.

Koordynatorzy: I. Bela,  K. Mielczarek, E. Grygorowicz, M. Ryś

Termin: 2023-03-31