OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY PT. "OZDOBA WIELKANOCNA"

Konkurs dodał(a) Ewa Kula
rok temu, wyświetleń 1514

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną.

Regulamin konkursu:

1.Organizatorem konkursu jest:

Przedszkole nr 8 w Cieszynie,

ul. B. Chrobrego 1, Cieszyn

2. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym.

3. Cele konkursu:

- pobudzanie aktywności twórczej i artystycznej dzieci;

- podtrzymywanie tradycji wykonywania wytworów plastyki obrzędowej okresu Świąt Wielkanocnych;

- rozbudzanie zainteresowań plastyką wśród dzieci;

- popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi;

- rozwijanie zdolności manualnych;

- inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych;

4. Przedmiotem konkursu jest przestrzenna ozdoba wielkanocna - wykonana dowolną techniką plastyczną,

5. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

- dzieci 3 i 4-letnie

- dzieci 5 i 6-letnie

6. Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę do konkursu. Każda praca musi zawierać dane autora oraz opiekuna wg wypełnionej karty zgłoszeniowej przymocowanej do pracy. Prace konkursowe wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy przesłać na adres Organizatora do dnia 27.03.2023 r. Z dopiskiem „KONKURS”. Prace po tym terminie lub bez karty zgłoszeniowej nie będą przyjmowane.

7. Organizator powołuje Jury Konkursowe, które oceni prace konkursowe. Ocenie będzie podlegać zgodność z wytycznymi regulaminu, estetyka wykonania pracy, ogólny wyraz artystyczny, oryginalność pomysłu oraz użytych materiałów a także stopień trudności wybranej techniki plastycznej. Komisja konkursowa przyzna nagrody dla pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w każdej kategorii wiekowej. Ocena Komisji jest ostateczna i niepodważalna.

8. Laureaci konkursu zostaną poinformowani drogą mailową o wynikach konkursu do 07.04.2023 r.

9. Ozdoba wielkanocna zgłoszona do konkursu przechodzi na własność Organizatora, który zastrzega sobie prawo dysponowania nadesłanymi pracami.

10. Uczestnik (opiekun) przystępując do konkursu, wyraża zgodę na dokumentowanie jego twórczości w formie rejestracji fotograficznej i jej prezentacji na stronie Facebook przedszkola nr 8 w Cieszynie. Uczestnik (opiekun) wyraża także zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu oraz wykorzystania wizerunku do celów promocyjnych Organizatora. Zgłoszenie pracy do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu. Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga Organizator.

11. Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe, dyplomy które zostaną przesłane pocztą. Podziękowania dla nauczycieli, pod opieką których dzieci wykonały prace plastyczne wyślemy pocztą elektroniczną.

KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU PLASTYCZNEGO „OZDOBA WIELKANOCNA”

1. IMIĘ, NAZWISKO I WIEK UCZESTNIKA:
  2. IMIĘ I NAZWISKO OPIEKUNA:
  3. ADRES:
  4. TELEFON:
  5. E- MAIL:

DATA I MIEJSCOWOŚĆ / PODPIS OPIEKUNA:

OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że zapoznałam/em się z regulaminem konkursu plastycznego, pt. OZDOBA WIELKANOCNA. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 r., Dziennik Ustaw Nr. 133 Poz. 883)

DATA I MIEJSCOWOŚĆ / PODPIS OPIEKUNA:

ZGODA RODZICÓW

Wyrażam zgodę na uczestnictwo mojego dziecka……………………………………………… w konkursie plastycznym organizowanym przez Przedszkole nr 8 w Cieszynie.

DATA I MIEJSCOWOŚĆ / PODPIS OPIEKUNA  PRAWNEGO/RODZICA:

Termin: 2023-03-27
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski