Las w czterech porach roku

Konkurs dodał(a) ~ Gość

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Z okazji Międzynarodowego Roku Lasów-2011 zapraszamy:

• dzieci przedszkolne w wieku 5 i 6 lat do udziału w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. „Las w czterech porach roku”,
  • dzieci i młodzież szkolną w wieku 7-16 lat do udziału w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. „Las i ludzie”

Organizatorzy konkursu:

• Przedszkole Niepubliczne „Tęcza” Bydgoszcz
  • Nadleśnictwo Żołędowo i Komisja Edukacji Leśnej
  • Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej
  • Akademia Miłośników Przyrody, Sienno k/ Dobrcza

Cele konkursu:

1. popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o lesie oraz o jego eko-systemach
  2. pogłębienie przekonania, że lasy są niezbędne dla przetrwania i dobrobytu ludzi na całym świecie (korzyści środowiskowe, gospodarcze i społeczne)
  3. budzenie świadomości ekologicznej (las jako miejsce wypoczynku i rekreacji, dbanie o czystość lasów jako obowiązek człowieka, drewno jako surowiec i źródło energii odnawialnej)
  4. doskonalenie umiejętności obserwowania otaczającej przyrody
  5. kształcenie zdolności plastycznych
  6. prezentowanie prac dziecięcych szerszemu gronu odbiorców

Uczestnicy konkursu podzieleni na 4 kategorie wiekowe:

Dzieci 5 i 6-letnie z placówek przedszkolnych na całym świecie
Uczniowie w kategoriach wiekowych: - 7 – 10 lat, 11-12 lat, 13-16 lat z placówek szkolnych na całym świecie

Regulamin konkursu:

1. Konkurs organizowany jest dla dzieci z placówek edukacyjnych z całego świata, maksymalna ilość prac z jednej placówki – 5 szt.

2. Konkurs ma formę prac indywidualnych.

3. Prace konkursowe nie będą zwracane autorom.

4. Dzieci samodzielnie przygotowują prace dowolną techniką plastyczną: rysunek, malarstwo, rzeźba.

5. Konkurs trwa od 28 lutego 2011 do 10 maja 2011, prace należy przesłać do 10 maja br. na adres:

Nadleśnictwo Żołędowo,
    ul. Parkowa 4A,
    86-031 Osielsko

z dopiskiem „Konkurs – las”.

6. Na odwrocie należy podać: imię, nazwisko i wiek autora, imię i nazwisko opiekuna oraz adres placówki edukacyjnej.

7. Obrady jury odbędą się w maju 2011 r. Ogłoszenie wyników odbędzie się w czerwcu 2011 podczas Bydgoskich Dni Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.

8. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas Bydgoskich Dni Ochrony Środowiska w Bydgoszczy na wystawie pt. „Las w czterech porach roku” oraz „Las i ludzie” w czerwcu 2011r oraz na stronach www.

9. Pytania prosimy kierować: agata.skoczek@torun.lasy.gov.pl

Termin: 2011-05-10