Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Komputer? Tak, ale z rozsądkiem

Beata Musielak   Styczeń 2011

Komputer (wraz z Internetem) na stałe zagościł w naszym życiu i stał się jego integralną częścią tak jak telewizor, telefon komórkowy czy inne zdobycze cywilizacji. Jeszcze parę lat temu, gdy wypowiadałam się na temat komputera w pracy z dziećmi przedszkolnymi, byłam jego wielką zwolenniczką ... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

multimediaInternetzajęcia komputerowe

Więcej z działu

Technika i zabawy konstrukcyjne

Więcej z tego numeru

Styczeń 2011

Komputer (wraz z Internetem) na stałe zagościł w naszym życiu i stał się jego integralną częścią tak jak telewizor, telefon komórkowy czy inne zdobycze cywilizacji. Jeszcze parę lat temu, gdy wypowiadałam się na temat komputera w pracy z dziećmi przedszkolnymi, byłam jego wielką zwolenniczką i optymistką. Dziś moje doświadczenia sprawiły, że zmieniłam trochę swój pogląd, ponieważ zauważam też negatywne skutki obcowania z tym narzędziem oraz coraz więcej beztroski ze strony rodziców w udostępnianiu go dzieciom. Nadal jednak uważam, że odpowiednio wykorzystany – stanowi wspaniałą pomoc edukacyjną.


Poprzez lekturę artykułu zapoznamy się z komputerowymi programami edukacyjnymi polecanymi przez Autorkę do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, dowiemy się, w jaki sposób mądrze organizować dzieciom zajęcia (także dowolne) z wykorzystaniem komputera oraz w jaki sposób komputer może być pomocny nauczycielowi przy organizowaniu przez niego własnej pracy.