Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 392.97 kb
Stron: 2
Id: 1817

Kolorowy świat – propozycje zabaw z chustą i „tańczącymi szalami”

Grażyna Iwona Grzesik   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Chusta i „tańczące szale” dzięki barwnym kolorom zwracają uwagę dzieci już przy pierwszym spotkaniu. Stanowią one wielką atrakcję dla najmłodszych, dlatego zazwyczaj nie trzeba ich długo namawiać do zabawy. Zajęcia z wykorzystaniem chusty i szali uczą współprac... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

KLANZAzabawa

Więcej z działu

Scenariusze zajęć wieloobszarowych

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Fragment artykułu:
Chusta i „tańczące szale” dzięki barwnym kolorom zwracają uwagę dzieci już przy pierwszym spotkaniu. Stanowią one wielką atrakcję dla najmłodszych, dlatego zazwyczaj nie trzeba ich długo namawiać do zabawy. Zajęcia z wykorzystaniem chusty i szali uczą współpracy i rozwijają procesy poznawcze. Są doskonałą formą relaksu, wyciszenia. Pomagają w lepszym odbiorze muzyki, jej dynamiki, tempa, rytmu. Mogą stać się pomocą dydaktyczną służącą do wprowadzania i utrwalania zdobytych wiadomości lub pięknym rekwizytem wykorzystanym do inscenizacji muzyczno-ruchowej.
Jeśli chcemy, aby nasze dzieci były twórcze, sięgajmy po przedmioty, które sprawiają, że nasz świat staje się dla nich kolorowy.


W artykule opisano kilkanaście zabaw z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz różnokolorowych apaszek. Zabawy te dają się łatwo dostosować do każdej grupy wiekowej!


Objętość artykułu: 2 strony.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz