Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kocham mamę, kocham tatę (…) – wykorzystanie tekstów literackich do wspólnej zabawy przedszkolaków z rodzicami

Małgorzata Swędrowska   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Współpraca nauczycieli z rodzicami jest priorytetowa w procesie wychowania dziecka. Nauczyciele dbają o to, by w kalendarzu przedszkolnym nie zabrakło uroczystości związanych z najważniejszymi osobami dla dziecka. Na rodzinne świętowanie proponuję scenariusze zajęć okoli... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Współpraca nauczycieli z rodzicami jest priorytetowa w procesie wychowania dziecka. Nauczyciele dbają o to, by w kalendarzu przedszkolnym nie zabrakło uroczystości związanych z najważniejszymi osobami dla dziecka.
Na rodzinne świętowanie proponuję scenariusze zajęć okolicznościowych z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka. Pokażę w nich, jak wydobyć słowa-klucze i wartości z książek „Jak mama została Indianką” i „Jak tata pokazał mi wszechświat”. Charakter tych uroczystości będzie odbiegał od akademickich deklamacji wierszy i chóralnego wyśpiewywania piosenek. Punkt „ważności” spotkania przesuwa się na zaangażowanie rodzica we wspólne zabawy ze swoim dzieckiem oraz z innymi rodzicami i ich dziećmi.


W artykule znajdziemy:
- dwa scenariusze zajęć („Jak mama została Indianką”, „Jak tata pokazał mi Wszechświat”) świetnie nadające się do realizacji podczas zajęć otwartych w ramach współpracy z rodzicami.
Maj i czerwiec obfitują w święta rodzinne. Warto uczynić z Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca święto rodziny, w którym królować będzie wspólna zabawa.


Objętość artykułu:
3 strony.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!