Kocham mamę, kocham tatę (…) – wykorzystanie tekstów literackich do wspólnej zabawy przedszkolaków z rodzicami

Małgorzata Swędrowska   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Współpraca nauczycieli z rodzicami jest priorytetowa w procesie wychowania dziecka. Nauczyciele dbają o to, by w kalendarzu przedszkolnym nie zabrakło uroczystości związanych z najważniejszymi osobami dla dziecka. Na rodzinne świętowanie proponuję scenariusze zajęć okoli... więcej
Pobierz

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Na rodzinne świętowanie proponuję scenariusze zajęć okolicznościowych z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka. Pokażę w nich, jak wydobyć słowa-klucze i wartości z książek „Jak mama została Indianką” i „Jak tata pokazał mi wszechświat”. Charakter tych uroczystości będzie odbiegał od akademickich deklamacji wierszy i chóralnego wyśpiewywania piosenek. Punkt „ważności” spotkania przesuwa się na zaangażowanie rodzica we wspólne zabawy ze swoim dzieckiem oraz z innymi rodzicami i ich dziećmi.

W artykule znajdziemy:
- dwa scenariusze zajęć („Jak mama została Indianką”, „Jak tata pokazał mi Wszechświat”) świetnie nadające się do realizacji podczas zajęć otwartych w ramach współpracy z rodzicami.
Maj i czerwiec obfitują w święta rodzinne. Warto uczynić z Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca święto rodziny, w którym królować będzie wspólna zabawa.

Objętość artykułu:
3 strony.