Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 1647.96 kb
Stron: 3
Id: 1573

Kiedy dziecko jest gotowe do szkoły?

Joanna Goc   Styczeń 2012

Gotowość szkolna to równowaga między wymaganiami, jakie stawia przed dzieckiem szkoła, a jego potencjalnym rozwojem w aspekcie fizycznym, społecznym, umysłowym, emocjonalno-motywacyjnym i percepcyjno-motorycznym. To, czy dziecko będzie gotowe do podjęcia nauki w szkole, zależy więc od jego ro... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

cykl Jak przygotować przedszkolaka do szkoły?pedagogizacjaprzygotowanie do szkołyrodzicerozwój dziecka

Więcej z działu

Gotowość szkolna

Więcej z tego numeru

Styczeń 2012

Gotowość szkolna to równowaga między wymaganiami, jakie stawia przed dzieckiem szkoła, a jego potencjalnym rozwojem w aspekcie fizycznym, społecznym, umysłowym, emocjonalno-motywacyjnym i percepcyjno-motorycznym. To, czy dziecko będzie gotowe do podjęcia nauki w szkole, zależy więc od jego rozwoju w wielu obszarach.
Niezwykle ważne jest celowe wspieranie postępów dziecka w taki sposób, aby żaden z obszarów nie został zaniedbany czy pominięty, a proces rozwojowy przebiegał harmonijnie. Ma to zapewnić roczny obowiązek przygotowania do nauki w szkole realizowany w grupach przedszkolnych.


Materiał ten to cenne narzędzie pogłębienia wiedzy nauczycielskiej z zakresu przebiegu rozwoju fizycznego dziecka i aspektów jego dojrzałości szkolnej. Stanowi także gotowe narzędzie do przekazania rodzicom w ramach pedagogizacji – podkreślona w nim została bowiem ich rola w przygotowaniu dziecka do podjęcia nauki w szkole. Konkretne wskazówki dla rodziców zostały ujęte w formę listu od przyszłego wzorowego ucznia.