Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 399.95 kb
Stron: 2
Id: 905

Kiedy czujesz złość, spróbuj dotrzeć do pierwotnego uczucia

Violetta Kruczkowska   Maj 2011

Już w 1964 r. dr Thomas Gordon zwrócił uwagę, że większość naszych wypowiedzi – zwłaszcza w sytuacjach trudnych – jest w drugiej osobie liczby pojedynczej. Przeciwstawił wówczas komunikatom typu TY nowy rodzaj komunikatów, które nazwał komunikatami typu JA. ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

emocjerozwój osobistyThomas Gordonpsychologianauczycielrodzice

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Maj 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Już w 1964 r. dr Thomas Gordon zwrócił uwagę, że większość naszych wypowiedzi – zwłaszcza w sytuacjach trudnych – jest w drugiej osobie liczby pojedynczej. Przeciwstawił wówczas komunikatom typu TY nowy rodzaj komunikatów, które nazwał komunikatami typu JA.


W artykule o tym, na czym polegają komunikaty typu JA i co ma z nimi wspólnego uczucie złości. Ponadto o tym, dlaczego trzeba zrozumieć swoją złość oraz o umiejętności określania własnych uczuć i emocji przed sobą i dziećmi.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz