Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 597.24 kb
Id: 5107

Każdy dom jest inny – jesienne spotkanie z jeżem [scenariusz zajęć]

Anna Ludwika Michałowska   Magazyn specjalny 2015

Cele ogólne: ● poszerzenie wiadomości dziecka na temat środowiska naturalnego(wygląd jeża, sposób poruszania się i odżywiania, przygotowanie się do zimy); ● doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem i wypowiadania się na zadany temat prostymi zdaniami; ● pobudzanie wyobraźni przez kreat... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 1
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja przyrodniczascenariusz zajęć

Więcej z działu

Scenariusze zajęć wieloobszarowych

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2015

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:

  • podkład do piosenki „Chwyćmy się za ręce” – znajdziesz go TU (wersji wokalnej szukaj na płycieJesień w Przedszkolu – piosenki dla dzieci”!);
  • utwór instrumentalny „Leśny taniec” – TU;
  • tematyczna prezentacja multimedialnaTU.
Cele ogólne: ● poszerzenie wiadomości dziecka na temat środowiska naturalnego(wygląd jeża, sposób poruszania się i odżywiania, przygotowanie się do zimy); ● doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem i wypowiadania się na zadany temat prostymi zdaniami; ● pobudzanie wyobraźni przez kreatywne rysowanie w programie graficznym (jeśli w zajęciu wykorzystujemy elementy technologii informatycznej). Cele szczegółowe: ● rozwijanie umiejętności układania elementów w całość (fotografie gawry, dziupli i nory); ● rozpoznawanie na ilustracjach różnych rodzajów domów (dla ludzi i dla zwierząt) i ich nazywanie; ● wdrażanie do czytania globalnego (nazwy zwierząt i ich domów w powiązaniu z obrazkiem); ● zapoznanie dziecka ze zwyczajami wybranych zwierząt (np. zapadanie w sen zimowy); ● doskonalenie sprawności manualnej podczas ćwiczenia grafomotorycznego(rysowanie jeża w rytm wierszyka); ● doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej podczas rysowania w programie graficznym Paint (jeśli w zajęciu wykorzystujemy elementy technologii informatycznej).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz