Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 468.84 kb
Stron: 2
Id: 1591

Kartony, pudła i pudełka nieco inaczej

Anna Szczepanik   Styczeń 2012

Czy w dzisiejszych czasach karton może jeszcze kogoś zachwycać swą surowością i szarością? Niektórych pewnie tak, bo jest to materia, która mimo ascetycznego wyglądu i prostoty, jednocześnie daje poczucie ciepła, naturalności i spokoju. Czy wykorzystując niepotrzebne już nikomu pudła i... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

inspiracjeplastykazabawy dowolne

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Styczeń 2012

Czy w dzisiejszych czasach karton może jeszcze kogoś zachwycać swą surowością i szarością? Niektórych pewnie tak, bo jest to materia, która mimo ascetycznego wyglądu i prostoty, jednocześnie daje poczucie ciepła, naturalności i spokoju. Czy wykorzystując niepotrzebne już nikomu pudła i pudełka możemy mieć pewność, że osiągniemy satysfakcję z nadania im nowej funkcjonalności, czy możemy z nich stworzyć niepowtarzalny i niekonwencjonalny świat, w którym różnorodność materiałów i swobodne możliwości działań będą sprzyjać rozwojowi i kreatywności? Odpowiedzi na powyższe pytania otrzymamy zapewne podczas bezpośrednich działań z dziećmi w przedszkolu.


W artykule znajdziemy propozycje wykorzystania tektury i produktów z niej wykonanych podczas zajęć organizowanych dla dzieci oraz dla inspirowania ich zabaw dowolnych.