Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 604.51 kb
Id: 8939

Kartka jest nudna – nie tylko o rysowaniu

Hanna M. Górna   Kwiecień 2020

"Dla dziecka (choć pewnie znajdą się też tacy dorośli) i jego wielopłaszczyznowego rozwoju najważniejszy jest proces tworzenia, nie wytwór. Zresztą nierzadko dziecko nie skończy swego dzieła. Porzuci kartkę na rzecz dajmy na to robaka, który akurat przechadza się po ścianie. A jednak niczemu to nie ... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

plastykarozwój manualny

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2020

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Dla dziecka (choć pewnie znajdą się też tacy dorośli) i jego wielopłaszczyznowego rozwoju najważniejszy jest proces tworzenia, nie wytwór. Zresztą nierzadko dziecko nie skończy swego dzieła. Porzuci kartkę na rzecz dajmy na to robaka, który akurat przechadza się po ścianie. A jednak niczemu to nie szkodzi. Ukończenie dzieła nie ma najmniejszego znaczenia, nie warto zatem kruszyć kopii. To, co jest ważne, to fakt, że dziecko dokonało wysiłku manualnego i intelektualnego, podejmując próbę pobawienia się daną techniką plastyczną. Tylko tyle i aż tyle. Rola dorosłego przewodnika zabaw artystycznych powinna natomiast polegać na zachęcaniu, podpowiadaniu, inspirowaniu. Absolutnie nie na ocenie. Tak uważam. Dzieci podczas zabaw artystycznych są fantastycznie wolne. I takie powinny pozostać. Po to, aby chętnie bawiły się więcej. Nie warto ich krępować naszą (często bardzo wąską) interpretacją. Tylko u dorosłych niebo zawsze musi być niebieskie. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz