Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka jest nudna – nie tylko o rysowaniu

Hanna M. Górna   Kwiecień 2020

"Dla dziecka (choć pewnie znajdą się też tacy dorośli) i jego wielopłaszczyznowego rozwoju najważniejszy jest proces tworzenia, nie wytwór. Zresztą nierzadko dziecko nie skończy swego dzieła. Porzuci kartkę na rzecz dajmy na to robaka, który akurat przechadza się po ścianie. A jednak niczemu to nie ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 2000 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Zobacz również

plastykarozwój manualny

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2020

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"Dla dziecka (choć pewnie znajdą się też tacy dorośli) i jego wielopłaszczyznowego rozwoju najważniejszy jest proces tworzenia, nie wytwór. Zresztą nierzadko dziecko nie skończy swego dzieła. Porzuci kartkę na rzecz dajmy na to robaka, który akurat przechadza się po ścianie. A jednak niczemu to nie szkodzi. Ukończenie dzieła nie ma najmniejszego znaczenia, nie warto zatem kruszyć kopii. To, co jest ważne, to fakt, że dziecko dokonało wysiłku manualnego i intelektualnego, podejmując próbę pobawienia się daną techniką plastyczną. Tylko tyle i aż tyle. Rola dorosłego przewodnika zabaw artystycznych powinna natomiast polegać na zachęcaniu, podpowiadaniu, inspirowaniu. Absolutnie nie na ocenie. Tak uważam. Dzieci podczas zabaw artystycznych są fantastycznie wolne. I takie powinny pozostać. Po to, aby chętnie bawiły się więcej. Nie warto ich krępować naszą (często bardzo wąską) interpretacją. Tylko u dorosłych niebo zawsze musi być niebieskie. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się