Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 655.99 kb
Stron: 2
Id: 2988

Jesienne nastroje • Jesienne liście (Kącik muzyczny)

Maria Tomaszewska   Listopad 2012

Fragment artykułu: Jesienią dzień jest coraz krótszy i gdy dzieci wracają do domu, za oknem powoli zapada zmrok. Warto zachęcić najmłodszych, by wraz z rodzicami przyjrzeli się rozgwieżdżonemu niebu i spróbowali odnaleźć Wielki Wóz. (…) Liście z drzew o tej porze roku r... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

cykl Kącik muzycznydwulatekjesieńmuzykaplastykascenariusz zajęćtrzylatek

Więcej z działu

Muzyka i śpiew, pląsy i taniec

Więcej z tego numeru

Listopad 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Fragment artykułu:
Jesienią dzień jest coraz krótszy i gdy dzieci wracają do domu, za oknem powoli zapada zmrok. Warto zachęcić najmłodszych, by wraz z rodzicami przyjrzeli się rozgwieżdżonemu niebu i spróbowali odnaleźć Wielki Wóz.
(…) Liście z drzew o tej porze roku radują nas mnóstwem kolorów. Spadając nam pod nogi, zapraszają do zabawy. Maluchy uwielbiają spacerować wśród opadłych liści. Dobrze zatem zwrócić uwagę dzieciom, jak liście szeleszczą pod nóżkami i wykorzystać te dźwięki do zabaw.

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzyczno-plastycznych. Znajdziemy w nim także rubrykę: „Maluszki śpiewają”, która powstała z myślą o wzbogaceniu oferty rynkowej o kolejne utwory muzyczne służące umuzykalnieniu grup żłobkowych i młodszych grup przedszkolnych.

W artykule znajdziemy:

  • piosenkę „Wielki Wóz” autorstwa M. Tomaszewskiej (wraz z zapisem nutowym) oraz opisy zabaw (muzyczno-ruchowych, plastycznej) jej towarzyszących;
  • piosenkę „Liściasta piosenka” autorstwa M. Tomaszewskiej (wraz z zapisem nutowym) i towarzyszące jej zabawy przeznaczone dla najmłodszych przedszkolaków, w tym pomysł na pracę plastyczną.

Artykułowi towarzyszą fragmenty utworów w formacie mp3:


Objętość artykułu:
2 strony.

 Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz