Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Jesienne nastroje • Jesienne liście (Kącik muzyczny)

Maria Tomaszewska   Listopad 2012

Fragment artykułu: Jesienią dzień jest coraz krótszy i gdy dzieci wracają do domu, za oknem powoli zapada zmrok. Warto zachęcić najmłodszych, by wraz z rodzicami przyjrzeli się rozgwieżdżonemu niebu i spróbowali odnaleźć Wielki Wóz. (…) Liście z drzew o tej porze roku r... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Listopad 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Jesienią dzień jest coraz krótszy i gdy dzieci wracają do domu, za oknem powoli zapada zmrok. Warto zachęcić najmłodszych, by wraz z rodzicami przyjrzeli się rozgwieżdżonemu niebu i spróbowali odnaleźć Wielki Wóz.
(…) Liście z drzew o tej porze roku radują nas mnóstwem kolorów. Spadając nam pod nogi, zapraszają do zabawy. Maluchy uwielbiają spacerować wśród opadłych liści. Dobrze zatem zwrócić uwagę dzieciom, jak liście szeleszczą pod nóżkami i wykorzystać te dźwięki do zabaw.

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzyczno-plastycznych. Znajdziemy w nim także rubrykę: „Maluszki śpiewają”, która powstała z myślą o wzbogaceniu oferty rynkowej o kolejne utwory muzyczne służące umuzykalnieniu grup żłobkowych i młodszych grup przedszkolnych.

W artykule znajdziemy:

  • piosenkę „Wielki Wóz” autorstwa M. Tomaszewskiej (wraz z zapisem nutowym) oraz opisy zabaw (muzyczno-ruchowych, plastycznej) jej towarzyszących;
  • piosenkę „Liściasta piosenka” autorstwa M. Tomaszewskiej (wraz z zapisem nutowym) i towarzyszące jej zabawy przeznaczone dla najmłodszych przedszkolaków, w tym pomysł na pracę plastyczną.

Artykułowi towarzyszą fragmenty utworów w formacie mp3:


Objętość artykułu:
2 strony.

 Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!