Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Jesienne nastroje • Jesienne liście (Kącik muzyczny)

Maria Tomaszewska  
Listopad 2012

Fragment artykułu: Jesienią dzień jest coraz krótszy i gdy dzieci wracają do domu, za oknem powoli zapada zmrok. Warto zachęcić najmłodszych, by wraz z rodzicami przyjrzeli się rozgwieżdżonemu niebu i spróbowali odnaleźć Wielki Wóz. (…) Liście z drzew o tej porze roku r... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (3.69 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 655.99 kb
Stron: 2
Id: 2988

Zobacz również

cykl Kącik muzyczny
dwulatek
jesień
muzyka
plastyka
scenariusz zajęć
trzylatek

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
cykl Kącik muzyczny
dwulatek
jesień
muzyka
plastyka
scenariusz zajęć
trzylatek


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z tego numeru

Listopad 2012

Fragment artykułu:
Jesienią dzień jest coraz krótszy i gdy dzieci wracają do domu, za oknem powoli zapada zmrok. Warto zachęcić najmłodszych, by wraz z rodzicami przyjrzeli się rozgwieżdżonemu niebu i spróbowali odnaleźć Wielki Wóz.
(…) Liście z drzew o tej porze roku radują nas mnóstwem kolorów. Spadając nam pod nogi, zapraszają do zabawy. Maluchy uwielbiają spacerować wśród opadłych liści. Dobrze zatem zwrócić uwagę dzieciom, jak liście szeleszczą pod nóżkami i wykorzystać te dźwięki do zabaw.

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzyczno-plastycznych. Znajdziemy w nim także rubrykę: „Maluszki śpiewają”, która powstała z myślą o wzbogaceniu oferty rynkowej o kolejne utwory muzyczne służące umuzykalnieniu grup żłobkowych i młodszych grup przedszkolnych.

W artykule znajdziemy:

  • piosenkę „Wielki Wóz” autorstwa M. Tomaszewskiej (wraz z zapisem nutowym) oraz opisy zabaw (muzyczno-ruchowych, plastycznej) jej towarzyszących;
  • piosenkę „Liściasta piosenka” autorstwa M. Tomaszewskiej (wraz z zapisem nutowym) i towarzyszące jej zabawy przeznaczone dla najmłodszych przedszkolaków, w tym pomysł na pracę plastyczną.

Artykułowi towarzyszą fragmenty utworów w formacie mp3:


Objętość artykułu:
2 strony.