Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 801.36 kb
Stron: 4
Id: 867

Jedziemy na wycieczkę…

Grażyna Świerczyńska   Kwiecień 2011

Często się zdarza, że wycieczka – szczególnie z dziećmi w wieku przedszkolnym – kojarzy się nauczycielom z niezbyt przyjemnymi chwilami, stertą papierów do wypełnienia, wyborem miejsca, myśleniem o bezpieczeństwie. W wielu przypadkach wybiera się więc najprostsze rozwiązani... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

wycieczkabezpieczeństwoprawo oświatowenauczyciel

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2011

Często się zdarza, że wycieczka – szczególnie z dziećmi w wieku przedszkolnym – kojarzy się nauczycielom z niezbyt przyjemnymi chwilami, stertą papierów do wypełnienia, wyborem miejsca, myśleniem o bezpieczeństwie. W wielu przypadkach wybiera się więc najprostsze rozwiązania, jak wyjazd do kina, teatru, gdyż można w nich „ogarnąć” grupę. Ale nie jest to, według mnie, korzystne rozwiązanie.


W artykule omówiono, jak powinna wyglądać wycieczka z dziećmi w wieku przedszkolnym, w jaki sposób nauczyciel powinien się do niej przygotować, co należy do zadań opiekunów wycieczki oraz o czym należy pamiętać, aby wycieczka odbyła się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Artykuł uzupełniono zestawieniem podstaw prawnych dotyczących organizowania krajoznawstwa i turystyki przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki.


Zajrzyj na www.blizejprzedszkola.pl/przewodnik i jedź na wycieczkę!