Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 801.36 kb
Stron: 4
Id: 867

Jedziemy na wycieczkę…

Grażyna Świerczyńska   Kwiecień 2011

Często się zdarza, że wycieczka – szczególnie z dziećmi w wieku przedszkolnym – kojarzy się nauczycielom z niezbyt przyjemnymi chwilami, stertą papierów do wypełnienia, wyborem miejsca, myśleniem o bezpieczeństwie. W wielu przypadkach wybiera się więc najprostsze rozwiązani... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

wycieczkabezpieczeństwoprawo oświatowenauczyciel

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Często się zdarza, że wycieczka – szczególnie z dziećmi w wieku przedszkolnym – kojarzy się nauczycielom z niezbyt przyjemnymi chwilami, stertą papierów do wypełnienia, wyborem miejsca, myśleniem o bezpieczeństwie. W wielu przypadkach wybiera się więc najprostsze rozwiązania, jak wyjazd do kina, teatru, gdyż można w nich „ogarnąć” grupę. Ale nie jest to, według mnie, korzystne rozwiązanie.


W artykule omówiono, jak powinna wyglądać wycieczka z dziećmi w wieku przedszkolnym, w jaki sposób nauczyciel powinien się do niej przygotować, co należy do zadań opiekunów wycieczki oraz o czym należy pamiętać, aby wycieczka odbyła się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Artykuł uzupełniono zestawieniem podstaw prawnych dotyczących organizowania krajoznawstwa i turystyki przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki.


Zajrzyj na www.blizejprzedszkola.pl/przewodnik i jedź na wycieczkę!


 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz