Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 831.66 kb
Stron: 5
Id: 3437

Jedziemy na wakacje, bo już zakwitły… - zabawy dla przedszkolaków

Beata Bielska   Magazyn specjalny 2013

Wakacje to czas relaksu i zabawy, ale także okazja do przyswajania nowych doświadczeń przed pierwszym dźwiękiem szkolnego dzwonka. Należy więc stwarzać jak najwięcej sytuacji sprzyjających wykorzystaniu letniej aury do organizacji gier tak bliskich dzieciom w wieku przedszkolnym. (…) Naturalna potr... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 3
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja przyrodniczakinezjologia edukacyjnalatoscenariusz zajęćzabawazajęcia ruchowe

Więcej z działu

Scenariusze zajęć wieloobszarowych

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Artykułowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • ilustracje i fotografie do wykorzystania podczas zabaw (m.in. fotografie owadów) – znajdziesz je TU oraz TU;
  • karty pracy do ćwiczeń – TU.
A wakacyjne przygody możesz powspominać razem z dziećmi wykorzystując także plakaty, które zostały dołączone do miesięcznika – zobacz je i zamów TU oraz TU!

W artykule tym – oprócz gotowych propozycji zajęć i zabaw – znajdziemy także cenne wskazówki metodyczne dotyczące pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.
Jego główną część stanowi jednak opis:
  • licznych zabaw ruchowych i ćwiczeń gimnastycznych „na wesoło”, opartych o założenia kinezjologii edukacyjnej;
  • zabaw muzycznych;
  • zabaw przyrodniczych.
Znajdziemy tu także scenariusze zajęć „Idziemy w stronę słońca” oraz „Letnia ulewa”.
Wakacje to czas relaksu i zabawy, ale także okazja do przyswajania nowych doświadczeń przed pierwszym dźwiękiem szkolnego dzwonka. Należy więc stwarzać jak najwięcej sytuacji sprzyjających wykorzystaniu letniej aury do organizacji gier tak bliskich dzieciom w wieku przedszkolnym. (…) Naturalna potrzeba ruchu i poznania u przedszkolaka kształtuje jego rozwój społeczno- emocjonalny i poznawczy. A uczenie się w tym okresie przebiega samorzutnie, przez naśladowanie. Odpowiedni dobór zabaw działa więc stymulująco na aktywność pięcio- i sześciolatka. Uczestnik zabawy poszukuje, eksploruje otaczające środowisko oraz odkrywa swoje, czasami niezwykłe, możliwości. Zdobywa w ten sposób doświadczenia oraz poznaje wiele nowych zjawisk, nie zwracając uwagi na przeciwności czy niewygodę. Spontaniczna zabawa, szczególnie na świeżym powietrzu, wzbogaca wyobraźnię, co ma pozytywny wpływ na przystosowanie się do szkoły oraz na samopoczucie i zdrowie przedszkolaka. Zajęcia te dają także możliwość zaobserwowania zainteresowań oraz poziomu rozwoju dziecka. Właśnie w okresie przedszkolnym warto stworzyć wychowankom jak najwięcej okazji do podejmowania kontaktu z naturą.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz