Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Jaka to pora roku, gdy kwitnie wszystko wokół? – czyli przedszkolak uczy się słuchać

Hanna M. Górna   Marzec 2020

"(...) Sprawna percepcja słuchowa oznacza dziecko słuchające (proszę nie mylić z posłusznym, bo dziecko uważnie słuchające wcale nie musi „się słuchać”), a jeśli trzeba, to skupione i skoncentrowane. Takie, które potrafi z gąszczu informacji (bodźców) wy- ciągnąć te właściwe, potrzeb... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp on-line do ponad 1700 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z tego numeru

Marzec 2020

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Sprawna percepcja słuchowa oznacza dziecko słuchające (proszę nie mylić z posłusznym, bo dziecko uważnie słuchające wcale nie musi „się słuchać”), a jeśli trzeba, to skupione i skoncentrowane. Takie, które potrafi z gąszczu informacji (bodźców) wy- ciągnąć te właściwe, potrzebne albo też świadomie odrzucić informacyjny nadbagaż. Dziecko, które potrafi skupić się na słuchaniu i rozumieniu mowy, nawet jeśli wokół panuje hałas i harmider. Jedynie rozwinięta i zintegrowana percepcja słuchowa, w tym sprawny słuch fonematyczny, pozwoli pierwszoklasiście przyswoić, a następnie wyćwiczyć czytanie i pisanie. Bez tego próby czytania ze zrozumieniem są daremne, podobnie jak pi- sanie ze słuchu. Oczywiście rozwój postrzegania słuchowego nie zachodzi w oderwaniu od pozostałych funkcji poznawczych, a dziecko (w szczególności jego rozwój) należy postrzegać całościowo, niemniej percepcja słuchowa powinna stanowić szczególny obszar działań nauczyciela przedszkolnego. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!