Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Jak zwiększyć szanse edukacyjne dzieci?

Ewa Zielińska    Wrzesień 2010

(…) Niemal każde dziecko chce iść do szkoły i się uczyć. Przedszkolaki często nie mogą się doczekać pierwszego września, kiedy to staną się uczniami pierwszej klasy. Silna motywacja do nauki, chęć bycia dobrym uczniem sprawiają, że dzieci wolniej rozwijające się napotykają na trudności niejed... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

(…) Niemal każde dziecko chce iść do szkoły i się uczyć. Przedszkolaki często nie mogą się doczekać pierwszego września, kiedy to staną się uczniami pierwszej klasy. Silna motywacja do nauki, chęć bycia dobrym uczniem sprawiają, że dzieci wolniej rozwijające się napotykają na trudności niejednokrotnie od pierwszych dni pobytu w szkole. Niemal na każdej lekcji kłopoty wynikają z niezrozumienia pytań zadawanych przez nauczyciela, bezmyślnego powtarzania po innych dzieciach, braku samodzielnego działania i w związku z tym – kopiowania tego, co zrobili inni. Jeżeli w ten sposób funkcjonujące dzieci nie otrzymują pomocy ze strony dorosłych, zaczynają uważać, że są gorsze, a z miesiąca na miesiąc spada ich samoocena i pozycja w grupie rówieśniczej. Często już po dwóch latach nauki dzieci te głośno mówią, że nie chcą chodzić do szkoły i się uczyć, a cała ich energia skierowana jest na unikanie wysiłku intelektualnego. Zaczynają pojawiać się trudności wychowawcze, które potęgują niepowodzenia w uczeniu się. Dlatego zadaniem wychowania przedszkolnego jest takie przygotowanie dziecka do podjęcia obowiązku szkolnego, aby sprostało wymaganiom i zadaniom, jakie niesie proces nauczania organizowany w sposób szkolny.


Z artykułu dowiemy się m.in. w jaki sposób skonstruować program dydaktyczno-wyrównawczy dla konkretnego dziecka oraz jak organizować pracę dydaktyczno-wyrównawcza.

 

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!