Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1798.95 kb
Id: 8292

Jak wytłumaczyć dzieciom, że słowa mogą ranić?

Anna Jankowska   Czerwiec 2019

"Przemoc fizyczna widoczna jest od razu. Kiedy dziecko uderza, szczypie, gryzie, popycha inne dziecko, łatwo zareagować, bo to widać. Najczęściej też, zwłaszcza w placówkach przedszkolnych, jest ona niedopuszczalna. Wiedzą o tym już najmłodsze przedszkolaki, a nauczyciele pilnują, żeby nikt nie zapo... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

emocjeprzemocpsychologiakomunikacja interpersonalnakompetencje społeczneuczucia

Więcej z działu

Rozwój moralny i wychowanie

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Przemoc fizyczna widoczna jest od razu. Kiedy dziecko uderza, szczypie, gryzie, popycha inne dziecko, łatwo zareagować, bo to widać. Najczęściej też, zwłaszcza w placówkach przedszkolnych, jest ona niedopuszczalna. Wiedzą o tym już najmłodsze przedszkolaki, a nauczyciele pilnują, żeby nikt nie zapominał o tej zasadzie. Jednak kiedy dochodzi do przemocy słownej, sprawy przestają być tak oczywiste. Dzieci często zwyczajnie nie zdają sobie sprawy z mocy oddziaływania słów i tego, jak bardzo mogą one ranić. Jednak w dużym stopniu także dorośli ignorują moc przykrych słów i stosują (mniej lub bardziej świadomie) przemoc słowną, psychiczną jako metodę wychowawczą (...)."
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz