Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Jak wykorzystać naturalne potrzeby dziecka do rozwijania integracji sensorycznej

Iwona Brylińska   Październik 2016

"(...) Według badaczy mózg jest najbardziej aktywny podczas ruchu i samodzielnego poznawania otoczenia. Nie trzeba być dyplomowanym terapeutą, żeby w codziennych zabawach pobudzać zmysły dziecka i tworzyć sytuacje sprzyjające jego aktywności fizycznej i swobodnemu zdobywaniu doświadczeń. (...) Duża ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Październik 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Według badaczy mózg jest najbardziej aktywny podczas ruchu i samodzielnego poznawania otoczenia. Nie trzeba być dyplomowanym terapeutą, żeby w codziennych zabawach pobudzać zmysły dziecka i tworzyć sytuacje sprzyjające jego aktywności fizycznej i swobodnemu zdobywaniu doświadczeń. (...) Duża przestrzeń ogrodu zachęca do podejmowania wypraw badawczych. Starsze przedszkolaki można zająć bardziej złożonymi i twórczymi działaniami poszukiwawczymi. Jedną z takich zabaw terenowych jest śledzenie podłoża, np. trawnika „okiem mrówki”. Dziecko naśladując wędrówkę owada, pokonuje wyznaczoną trasę na czworaka lub czołgając się. Rozgarnia trawę, wypatrując szczegółów przyrodniczych. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!