Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Jak wychowujemy?

Wanda Papugowa   Listopad 2015

(…) Wielcy praktycy wychowania, szanowani zarówno za swoją postawę, jak i metody wychowawcze, wskazywali na znaczenie rozumu w tym trudnym procesie. Ksiądz Bosko wyodrębnił triadę: „rozum – religia – dobro”, zaś Janusz Korczak: „rozum – dobro – działanie”. Obaj udowodnili, że ich metody wychowania b... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (3.69 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

rodzicepedagogizacjawychowaniewspółpraca z rodzicami

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Listopad 2015

Czym jest wychowanie? Czy współcześni rodzice wychowują rozumnie? Co jest istotą trudności wychowawczych współczesnych rodziców? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w poniższym artykule.
(…) Wielcy praktycy wychowania, szanowani zarówno za swoją postawę, jak i metody wychowawcze, wskazywali na znaczenie rozumu w tym trudnym procesie. Ksiądz Bosko wyodrębnił triadę: „rozum – religia – dobro”, zaś Janusz Korczak: „rozum – dobro – działanie”. Obaj udowodnili, że ich metody wychowania były sensowne, dobre, godne na¬śladowania. Obaj też kierowali się w wychowywaniu rozumem i intuicją. Wnioskowali w oparciu o bieżące zachowania, wspierali się doświadczeniem wyniesionym z własnych rodzin, szanowali odrębność dziecka, ale także stanowili wzór do naśladowania. Refleksyjne podejście do wychowania, z nastawieniem na wzajemny rozwój ku pełni człowieczeństwa, to cechy metody księdza Bosko i Janusza Korczaka.