Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Jak wychowujemy?

Wanda Papugowa   Listopad 2015

(…) Wielcy praktycy wychowania, szanowani zarówno za swoją postawę, jak i metody wychowawcze, wskazywali na znaczenie rozumu w tym trudnym procesie. Ksiądz Bosko wyodrębnił triadę: „rozum – religia – dobro”, zaś Janusz Korczak: „rozum – dobro – działanie”. Obaj udowodnili, że ich metody wychowania b... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

rodzicepedagogizacjawychowaniewspółpraca z rodzicami

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Listopad 2015

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Czym jest wychowanie? Czy współcześni rodzice wychowują rozumnie? Co jest istotą trudności wychowawczych współczesnych rodziców? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w poniższym artykule.
(…) Wielcy praktycy wychowania, szanowani zarówno za swoją postawę, jak i metody wychowawcze, wskazywali na znaczenie rozumu w tym trudnym procesie. Ksiądz Bosko wyodrębnił triadę: „rozum – religia – dobro”, zaś Janusz Korczak: „rozum – dobro – działanie”. Obaj udowodnili, że ich metody wychowania były sensowne, dobre, godne na¬śladowania. Obaj też kierowali się w wychowywaniu rozumem i intuicją. Wnioskowali w oparciu o bieżące zachowania, wspierali się doświadczeniem wyniesionym z własnych rodzin, szanowali odrębność dziecka, ale także stanowili wzór do naśladowania. Refleksyjne podejście do wychowania, z nastawieniem na wzajemny rozwój ku pełni człowieczeństwa, to cechy metody księdza Bosko i Janusza Korczaka.
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz