Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Jak wychowujemy?

Wanda Papugowa   Listopad 2015

(…) Wielcy praktycy wychowania, szanowani zarówno za swoją postawę, jak i metody wychowawcze, wskazywali na znaczenie rozumu w tym trudnym procesie. Ksiądz Bosko wyodrębnił triadę: „rozum – religia – dobro”, zaś Janusz Korczak: „rozum – dobro – działanie”. Obaj udowodnili, że ich metody wychowania b... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Listopad 2015

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Czym jest wychowanie? Czy współcześni rodzice wychowują rozumnie? Co jest istotą trudności wychowawczych współczesnych rodziców? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w poniższym artykule.
(…) Wielcy praktycy wychowania, szanowani zarówno za swoją postawę, jak i metody wychowawcze, wskazywali na znaczenie rozumu w tym trudnym procesie. Ksiądz Bosko wyodrębnił triadę: „rozum – religia – dobro”, zaś Janusz Korczak: „rozum – dobro – działanie”. Obaj udowodnili, że ich metody wychowania były sensowne, dobre, godne na¬śladowania. Obaj też kierowali się w wychowywaniu rozumem i intuicją. Wnioskowali w oparciu o bieżące zachowania, wspierali się doświadczeniem wyniesionym z własnych rodzin, szanowali odrębność dziecka, ale także stanowili wzór do naśladowania. Refleksyjne podejście do wychowania, z nastawieniem na wzajemny rozwój ku pełni człowieczeństwa, to cechy metody księdza Bosko i Janusza Korczaka.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka