Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 940.38 kb
Id: 6765

Jak wesprzeć nieśmiałego przedszkolaka?

Anna Jankowska   Listopad 2017

"(...) Pozbywanie się za wszelką cenę nieśmiałości bywa czymś na kształt odcinania zdrowej gałęzi drzewa – bo krzywo rośnie i lepiej dla wszystkich byłoby, gdyby to drzewo rosło inaczej, podobnie jak reszta drzew. Jednak drzewo przecież czuje, a ślad po odciętej gałęzi może zostać na zawsze. Natura ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

lęki dziecięcenieśmiałośćpsychologia

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Listopad 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"(...) Pozbywanie się za wszelką cenę nieśmiałości bywa czymś na kształt odcinania zdrowej gałęzi drzewa – bo krzywo rośnie i lepiej dla wszystkich byłoby, gdyby to drzewo rosło inaczej, podobnie jak reszta drzew. Jednak drzewo przecież czuje, a ślad po odciętej gałęzi może zostać na zawsze. Natura stworzyła je właśnie w ten sposób. I takie jest piękne. Czy da się odciąć konar, który komuś przeszkadza? Wiele zależy od narzędzi, drzewa i grubości gałęzi. Teoretycznie da się to zrobić. W praktyce jednak czasem warto po prostu zostawić to drzewo w spokoju. Podobnie jest z nieśmiałością. Zrozumieć, zaakceptować – tak. I postarać się, by korona tego małego drzewa rozkwitała w piękny sposób, ale po swojemu. Bez wycinania jakiejkolwiek części.(...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz