Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Jak uchronić dzieci przed wyścigiem szczurów?

Agnieszka Wentrych   Kwiecień 2021

"(...) Czynnikami tworzącymi rywalizacyjny klimat mogą być zarówno organizacja, czyli na przykład placówka edukacyjna, firma, jak również sami jej pracownicy. Dzieci najprawdopodobniej nie rodzą się z genem rywalizacji, przeciwnie, uczą się takiej postawy na drodze naśladowania lub – co gorsza – wa... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 2000 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2021

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Czynnikami tworzącymi rywalizacyjny klimat mogą być zarówno organizacja, czyli na przykład placówka edukacyjna, firma, jak również sami jej pracownicy. Dzieci najprawdopodobniej nie rodzą się z genem rywalizacji, przeciwnie, uczą się takiej postawy na drodze naśladowania lub – co gorsza – warunkowania instrumentalnego1. „Co gorsza”, bowiem pojęcie wyścig szczurów w potocznym języku ma pejoratywne konotacje – oznacza niezdrową rywalizację, gdzie głównym czynnikiem napędowym jest raczej chęć wyprzedzenia, pokonania, czasem wręcz wyeliminowania innych, a nie własny rozwój. A to właśnie dążenie do samorozwoju powinno być czymś, co napędza nas do działania – nauczycieli w środowisku zawodowym, a dzieci w środowisku wychowawczo-opiekuńczym. Dlaczego jest to takie ważne? (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się