Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1191.4 kb
Id: 9858

Jak uchronić dzieci przed wyścigiem szczurów?

Agnieszka Wentrych   Kwiecień 2021

"(...) Czynnikami tworzącymi rywalizacyjny klimat mogą być zarówno organizacja, czyli na przykład placówka edukacyjna, firma, jak również sami jej pracownicy. Dzieci najprawdopodobniej nie rodzą się z genem rywalizacji, przeciwnie, uczą się takiej postawy na drodze naśladowania lub – co gorsza – wa... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

psychologiazdrowa rywalizacjalęki dziecięcepedagogizacjapedagogizacja rodziców

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2021

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"(...) Czynnikami tworzącymi rywalizacyjny klimat mogą być zarówno organizacja, czyli na przykład placówka edukacyjna, firma, jak również sami jej pracownicy. Dzieci najprawdopodobniej nie rodzą się z genem rywalizacji, przeciwnie, uczą się takiej postawy na drodze naśladowania lub – co gorsza – warunkowania instrumentalnego1. „Co gorsza”, bowiem pojęcie wyścig szczurów w potocznym języku ma pejoratywne konotacje – oznacza niezdrową rywalizację, gdzie głównym czynnikiem napędowym jest raczej chęć wyprzedzenia, pokonania, czasem wręcz wyeliminowania innych, a nie własny rozwój. A to właśnie dążenie do samorozwoju powinno być czymś, co napędza nas do działania – nauczycieli w środowisku zawodowym, a dzieci w środowisku wychowawczo-opiekuńczym. Dlaczego jest to takie ważne? (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz