Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 2293.24 kb
Id: 9033

Jak sobie radzić z różnorodnymi potrzebami dzieci

Anna Jankowska   Maj 2020

"(...) Wybrałam kilka przykładowych problemów, z którymi mają do czynienia nauczyciele w wielu placówkach. Zdarza się, że to właśnie oni są jedynymi dorosłymi zauważającymi problemy i nieudającymi, że to tylko taka faza, dziecko z tego wyrośnie. Bywa, że taki stan rzeczy wynika z niewiedzy rodziców,... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

autyzmlęki dziecięcenauczycielpedagogizacjapedagogizacja rodzicówpsychologia

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Maj 2020

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"(...) Wybrałam kilka przykładowych problemów, z którymi mają do czynienia nauczyciele w wielu placówkach. Zdarza się, że to właśnie oni są jedynymi dorosłymi zauważającymi problemy i nieudającymi, że to tylko taka faza, dziecko z tego wyrośnie. Bywa, że taki stan rzeczy wynika z niewiedzy rodziców, niechęci do diagnozy czy stawiania czoła prawdzie (trudnej, bo jednak dziecko radzi sobie na pewnych obszarach gorzej niż rówieśnicy). Zdarza się też, że wiedza jest, ale brakuje odwagi (rodzicielskiej) do tego, by stawić czoła wysiłkowi związanemu z diagnozą. Łatwiej zamiatać trudności pod dywan. Nierzadko zdarza się też, że rodzice mają diagnozę, godzą się z nią, ale z powodu nadmiaru dochodzących zewsząd informacji nie wiedzą, w którym kierunku podążać i jak (konkretnie) pomóc dziecku. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz