Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Jak rozmawiać z rodzicami o problemach dzieci w przedszkolu

Anna Jankowska   Maj 2017

"(...)Na pewno nauczyciel musi mieć na uwadze, że jego spostrzeżenia mogą różnić się od spostrzeżeń rodzica, dlatego istotne jest, aby przekazywane komunikaty nie miały zabarwienia krytyki czy to dziecka, czy postępowania rodzica. Nadrzędnym celem nauczyciela jest dążenie do usprawniania pracy wycho... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać bezpłatnie.

Więcej z tego numeru

Maj 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...)Na pewno nauczyciel musi mieć na uwadze, że jego spostrzeżenia mogą różnić się od spostrzeżeń rodzica, dlatego istotne jest, aby przekazywane komunikaty nie miały zabarwienia krytyki czy to dziecka, czy postępowania rodzica. Nadrzędnym celem nauczyciela jest dążenie do usprawniania pracy wychowawczej, a to wymaga delikatności komunikacyjnej, zwracania uwagi na dobór słów podczas rozmowy z rodzicami. Inicjatywa wychodzi od nauczyciela i jest jednocześnie zaproszeniem do rozmowy. Jako fachowiec może on też wyjaśniać i proponować konkretne rozwiązania. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!