Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 2412.83 kb
Id: 8355

Jak przygotować dziecko do nauki czytania?

Jolanta Szczepańska   Lipiec-sierpień 2019

"Gotowość do nauki czytania nie powstaje nagle w wieku sześciu lat. Jest to złożony proces, który doskonali się przez pierwsze lata życia dziecka i zależy od jego funkcji psychicznych. Inną gotowość do nauki czytania będą miały dzieci, które uczęszczają do przedszkola od trzeciego roku życia, a inną... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja czytelniczaedukacja polonistycznanauka czytania

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Lipiec-sierpień 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Gotowość do nauki czytania nie powstaje nagle w wieku sześciu lat. Jest to złożony proces, który doskonali się przez pierwsze lata życia dziecka i zależy od jego funkcji psychicznych. Inną gotowość do nauki czytania będą miały dzieci, które uczęszczają do przedszkola od trzeciego roku życia, a inną te, które przyszły do zerówki po raz pierwszy. Na umiejętność czytania wpływ mają wszystkie procesy poznawcze: spostrzeganie, wyobraźnia, myślenie, koncentracja, pamięć. Dlatego też należy je nieustannie doskonalić (...)."
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz