Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Jak przez proste zabawy i komunikaty ćwiczyć koncentrację przedszkolaków

Anna Jankowska   Marzec 2018

"(...) Uwaga jest rodzajem filtru, który pozwala naszemu mózgowi prawidłowo funkcjonować w otoczeniu wielu bodźców. Nietrudno sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby nasza uwaga była na tyle rozproszona, że nie bylibyśmy w stanie filtrować informacji. Nie tylko zresztą informacji, ale też bodźców at... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać bezpłatnie.

Więcej z tego numeru

Marzec 2018

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Uwaga jest rodzajem filtru, który pozwala naszemu mózgowi prawidłowo funkcjonować w otoczeniu wielu bodźców. Nietrudno sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby nasza uwaga była na tyle rozproszona, że nie bylibyśmy w stanie filtrować informacji. Nie tylko zresztą informacji, ale też bodźców atakujących nasze zmysły w każdej sekundzie. Chodzi o smaki, zapachy, dźwięki, ich natężenie, ilość itd. Dzięki uwadze potrafi my skupić się na tym, co jest dla nas w danym momencie ważne. Dorosłym przychodzi to o wiele łatwiej niż dzieciom, które oczywiście mają jeszcze niedojrzały układ nerwowy. Dlatego dzieci tak szybko „tracą uwagę” i zaczynają się rozpraszać drobiazgami. Dorosłych to najczęściej denerwuje, dla dzieci to zupełnie naturalne zachowanie, zwłaszcza że uwagę definiujemy na poziomie świadomym i nieświadomym. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka