Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 441.67 kb
Stron: 2
Id: 1350

Jak przedszkolaki poznawały włoskie tradycje?

Jolanta Saoudi   Magazyn specjalny 2011

W przedszkolu nr 121 w Krakowie już od 9 lat pracują młodzi wolontariusze z Unii Europejskiej. Placówka gościła już żywiołowych Włochów i Hiszpanów, spokojnych Niemców, wesołych Francuzów, spontanicznych Węgrów i wielu innych. Wolontariusze przyjeżdżają na 9... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

wolontariatUnia Europejskainspiracjeprojekty edukacyjne

Więcej z działu

Edukacja regionalna i międzykulturowa

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

W przedszkolu nr 121 w Krakowie już od 9 lat pracują młodzi wolontariusze z Unii Europejskiej. Placówka gościła już żywiołowych Włochów i Hiszpanów, spokojnych Niemców, wesołych Francuzów, spontanicznych Węgrów i wielu innych. Wolontariusze przyjeżdżają na 9 miesięcy, by wraz z polskimi nauczycielami pracować z dziećmi.
W minionym roku szkolnym w grupie dzieci 6-letnich pracowała wolontariuszka z Włoch – Wiktoria Agliozzo. Rozpoczęła ona swoją pracę na początku października ubiegłego roku. Przez dwa tygodnie adaptowała się w grupie, nawiązując kontakty z dziećmi. Przedszkolaki, na początku nieufne, szybko zaakceptowały sympatyczną Włoszkę. Wolontariuszka naturalnie „weszła” w życie grupy, stając się jej pełnoprawnym członkiem.


Artykuł będący relacją z działań wolontariuszki na terenie przedszkola może stanowić inspirację do angażowania się przedszkoli w podobne temu działania.