Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Jak przedszkolaki poznawały włoskie tradycje?

Barbara Liszkiewicz-Feluś, Jolanta Saoudi   Magazyn specjalny 2011

W przedszkolu nr 121 w Krakowie już od 9 lat pracują młodzi wolontariusze z Unii Europejskiej. Placówka gościła już żywiołowych Włochów i Hiszpanów, spokojnych Niemców, wesołych Francuzów, spontanicznych Węgrów i wielu innych. Wolontariusze przyjeżdżają na 9... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

W przedszkolu nr 121 w Krakowie już od 9 lat pracują młodzi wolontariusze z Unii Europejskiej. Placówka gościła już żywiołowych Włochów i Hiszpanów, spokojnych Niemców, wesołych Francuzów, spontanicznych Węgrów i wielu innych. Wolontariusze przyjeżdżają na 9 miesięcy, by wraz z polskimi nauczycielami pracować z dziećmi.
W minionym roku szkolnym w grupie dzieci 6-letnich pracowała wolontariuszka z Włoch – Wiktoria Agliozzo. Rozpoczęła ona swoją pracę na początku października ubiegłego roku. Przez dwa tygodnie adaptowała się w grupie, nawiązując kontakty z dziećmi. Przedszkolaki, na początku nieufne, szybko zaakceptowały sympatyczną Włoszkę. Wolontariuszka naturalnie „weszła” w życie grupy, stając się jej pełnoprawnym członkiem.


Artykuł będący relacją z działań wolontariuszki na terenie przedszkola może stanowić inspirację do angażowania się przedszkoli w podobne temu działania.

 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Zestawy prezentowe na Dzień Nauczyciela sprawdź