Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 441.67 kb
Stron: 2
Id: 1350

Jak przedszkolaki poznawały włoskie tradycje?

Jolanta Saoudi   Magazyn specjalny 2011

W przedszkolu nr 121 w Krakowie już od 9 lat pracują młodzi wolontariusze z Unii Europejskiej. Placówka gościła już żywiołowych Włochów i Hiszpanów, spokojnych Niemców, wesołych Francuzów, spontanicznych Węgrów i wielu innych. Wolontariusze przyjeżdżają na 9... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

wolontariatUnia Europejskainspiracjeprojekty edukacyjne

Więcej z działu

Edukacja regionalna i międzykulturowa

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

W przedszkolu nr 121 w Krakowie już od 9 lat pracują młodzi wolontariusze z Unii Europejskiej. Placówka gościła już żywiołowych Włochów i Hiszpanów, spokojnych Niemców, wesołych Francuzów, spontanicznych Węgrów i wielu innych. Wolontariusze przyjeżdżają na 9 miesięcy, by wraz z polskimi nauczycielami pracować z dziećmi.
W minionym roku szkolnym w grupie dzieci 6-letnich pracowała wolontariuszka z Włoch – Wiktoria Agliozzo. Rozpoczęła ona swoją pracę na początku października ubiegłego roku. Przez dwa tygodnie adaptowała się w grupie, nawiązując kontakty z dziećmi. Przedszkolaki, na początku nieufne, szybko zaakceptowały sympatyczną Włoszkę. Wolontariuszka naturalnie „weszła” w życie grupy, stając się jej pełnoprawnym członkiem.


Artykuł będący relacją z działań wolontariuszki na terenie przedszkola może stanowić inspirację do angażowania się przedszkoli w podobne temu działania.

 
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz