Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Jak poprawić wizerunek nauczyciela w oczach opinii publicznej?

Anna Jankowska   Kwiecień 2020

"(...) Oczywiście na samo pojęcie „wizerunku” składać się mogą najróżniejsze elementy. Zawężę je do kilku wymienianych w badaniach CBOS1: warunki zatrudnienia, długość urlopu, godzinowy wymiar pracy, wysokość płacy. Na kolejnych pozycjach znajdują się wyobrażenia o stresie związanym z wykonywaniem z... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 2000 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2020

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Oczywiście na samo pojęcie „wizerunku” składać się mogą najróżniejsze elementy. Zawężę je do kilku wymienianych w badaniach CBOS1: warunki zatrudnienia, długość urlopu, godzinowy wymiar pracy, wysokość płacy. Na kolejnych pozycjach znajdują się wyobrażenia o stresie związanym z wykonywaniem zawodu, odpowiedzialności spoczywającej na nauczycielach i ogólnym określeniu, czy jest to trudna praca (w kontekście tej odpowiedzialności). Ostatnią grupę elementów skupiających uwagę społeczną na wizerunku nauczyciela stanowią: ogólny szacunek społeczny dla zawodu, poczucie misji, poczucie satysfakcji i kwalifikacje. One też mają wpływ na budowanie wizerunku w oczach społeczeństwa. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się