Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Dołącz do grona prenumeratorów i wybierz prezent. Poznaj szczegóły promocji: zobacz
Typ: pdf
Wielkość: 1140.2 kb
Id: 7838

Jak pomóc odnaleźć się w grupie rówieśniczej wysoko wrażliwym dzieciom

Anna Jankowska   Styczeń 2019

"Wysoka wrażliwość nie jest zależna od naszej woli ani od tego, że „jeśli naprawdę się postaramy”, to damy radę zachowywać się inaczej. Niektórzy rodzą się z podwyższonym progiem wrażliwości i jedynym sensownym kluczem do zdobycia ich zaufania jest zaakceptowanie, że tacy właśnie są. Zmienianie na s... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 1
Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Styczeń 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Wysoka wrażliwość nie jest zależna od naszej woli ani od tego, że „jeśli naprawdę się postaramy”, to damy radę zachowywać się inaczej. Niektórzy rodzą się z podwyższonym progiem wrażliwości i jedynym sensownym kluczem do zdobycia ich zaufania jest zaakceptowanie, że tacy właśnie są. Zmienianie na siłę wysoko wrażliwego dziecka jest jak próba zmiany biegu rzeki namawianiem... lub kijem. Nie da się tego zrobić, bo nie da się wytłumaczyć człowiekowi, że powinien być inny, np. bardziej śmiały, odważny, stanowczy. Nie każdy potrafi i chce taki być. Wysoka wrażliwość może być widoczna na kilku płaszczyznach. Najczęściej dotyczy fizyczności, emocji, sytuacji społecznych. Może to być tylko jeden z tych trzech obszarów, ale bywa i tak, że dziecko jest wysoko wrażliwe w każdej sferze. (...)"

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!